Robotlar Çalıştı, Halılar Müzik Yaptı, Drone’lar Yarıştı

1444658771_Maker_Faire_Atolye_Down_Syndrome_2_478x269

GelecekHane koordinasyonuyla İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenen yaratıcılık ve üreticilik şöleni Mini Maker Faire İstanbul, 5.000’i aşkın ziyaretçiyi ağırladı.

Geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da büyük ilgi gören etkinlik, ailelere, çocuklara, gençlere kısacası 7’den 70’e çok sayıda ziyaretçiye ilginç icatlar ve etkinliklerle farklı bir hafta sonu yaşattı. Üreten ve icat geliştiren Maker’ların bir araya geldiği ve projelerini sergilediği Mini Maker Faire İstanbul’un en dikkat çekici icatlarından bazıları ise Pankek Robotu, Elektronik Yapboz, Müzik Halısı, Su Piyanosu ve Kinetik Örtü oldu.

Hızları saatte 130 kilometreye ulaşan drone’ların yarışı ve model arabalarla yapılan drift gösterileri de hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından büyük ilgi gördü. Etkinlikte gerçekleştirilen Kodlama Atölyesi’yle de down sendromlu bir öğrenci grubuna kodlamaya giriş eğitimi verildi. 10-11 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen Mini Maker Faire İstanbul, önümüzdeki yıl da 10.000 ziyaretçi hedefiyle gerçekleştirilecek.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=4530

Yazan - Eki 13 2015. Kategori Etkinlik Takvimi, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı