E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Rexroth Ana Bayisi Star Hidropar, “Varioflow” Hattını Kurdu

1442501381_Bosch_Rexroth_Vario_Flow_1_478x269

 

Rexroth Ana Bayisi Star Hidropar, EkinPlas firmasına anahtar teslim proje olarak “VarioFlow” hattı kurdu. Sistem, yapı olarak bir köprüyü andırdığı için  “3. Boğaz Köprüsü” olarak adlandırıldı.

Bosch Rexroth’un Türkiye‘deki ana bayisi Star Hidropar, gıda ambalajları, IML (kalıp ici etiketleme), medikal ve beyaz eşya plastik parçaları sektöründe faaliyet gösteren EkinPlas firması için “Vario Flow” hattı kurdu. Hızlı montajı yapılan, kolay temizlenebilir ve minimum bakım gerektiren “VarioFlow” hattı sayesinde ürünler farklı özelliklerdeki zincir yüzeylerde güvenli bir şekilde taşınıyor. Hat boyunca yer alan açık profiller temizleme işlemini kolaylaştırırken zincir yüzeyinin yapısı ufak boyutlardaki ürünlerin bile sorunsuz bir şekilde taşınmasına olanak veriyor. Serinin 80, 100, 160, 240 ve 320 mm genişliğindeki zincir komponentleri, farklı uygulama tipleri için kapsamlı çözüm yaratmayı mümkün hale getirirken, yanal kılavuz raylar ve ek ürünleri uygulama farklılıklarında istenen performansı sağlıyor.

Star Hidropar mühendisleriyle bir araya gelen EkinPlas yetkilileri, Bosch Rexroth’un sunduğu VarioFlow teknolojisinin verimi ve transfer hızını maksimum düzeye taşıması nedeniyle kendileri için en doğru sistem olduğuna karar verdi. Kurulan VarioFlow hattı ile süreçlerde otomasyon artırılırken, manuel işlemler azaltıldı. Ayrıca ürün transfer hızları da yükseltildi. Bu sayede ürünler operatör yardımıyla paketlendikten sonra, her IML sistemin önünde yer alan asansör sistemi sayesinde otomatik olarak yukarı taşınıyor ve VarioFlow hattına aktarılıyor. VarioFlow hattına aktarılan paketler, sensörlerden aldıkları verilere göre duruyor ve ilerliyor. Firma içinde bu şekilde toplam 30 adet IMLrobotlu sistem, her sistem önünde de asansör sistemi bulunuyor. VarioFlow hattı sayesinde saha şartlarında ortaya çıkabilecek adaptasyon ihtiyaçları da zincir ve benzeri birkaç komponentin değişimiyle kolay ve hızlıca karşılanabiliyor.

EkinPlas Firması’nda ayrıca üretim hattından depoya kadar uzanan yaklaşık 100 metre uzunluğunda bir VarioFlow transfer hattı da bulunuyor. VarioFlow transfer hattı, fabrika içinde ekstra bir yer kaplamaması için Rexroth alüminyum profiller ve halatlar yardımıyla köprü şeklinde havadan ilerliyor. Paketler otomatik olarak depoya aktarılıp depolanıyor. Rexroth VarioFlow sistemleri, değişik tipteki ürünler ve koşullar için farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanabiliyor ve kullanıcıya esneklik sağlıyor. VarioFlow, ekonomikliği ve sağladığı yüksek performansla da dikkat çekiyor.

 
EkinPlas Star Hidropar’ı seçti

EkinPlas, konusunda 20 yıllık tecrübeye sahip uzman kadrosuyla, yüksek kalite anlayışıyla, hızlı ve emin adımlarla büyümeye devam eden bir şirket olarak plastik sektöründe faaliyet gösteriyor. Yeni teknolojilere sahip, güçlü bir imalatçı olma iddiasıyla yola çıkan Ekin Plas, Bosch Rexroth’u iş ortağı olarak seçti. Projede Bosch Rexroth’un orijinal ürünleri kullanılırken Hidropar’ın sahip olduğu Ar&Ge, üretim ve ürün tedarik kabiliyeti de sisteme dahil edildi. 1996 yılından itibaren İstanbul’daki merkez ofisinde ve Çerkezköy OSB’deki fabrikasında faaliyet gösteren Star Hidropar mühendislik, satış, satış öncesi ve sonrası teknik destek, servis, eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyor. Ayrıca Star Hidropar 6 bin metrekarelik kapalı alanda yer alan fabrikasıyla,
CNC tezgâhlar ve tecrübeli kadrosu yardımıyla komponentleri otomasyon
sistemlerine ve üstün özellikli makinelere dönüştürüyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir