REMAS, çimento sektörüne de çözümler sunuyor

50 yıl önce İstanbul-Kartal’da redüktör imalatına başlayan ve 1996 yılında Tuzla-Tepeören Sanayi Bölgesi’nde 65.000 metrekare arazi üzerinde 10.000 metrekare kapalı alana sahip modern fabrikasına taşınan REMAS, yeni yatırımları ile 2016 yılından beri 20.000 metrekare kapalı alanda en modern ve teknolojik tezgâhlarla üretimine devam ediyor.

Pazarda paralel milli ve ayna mahrutili redüktörler, kaplinler, muhtelif güç aktarma ekipmanları ve her türlü dişli ile komple tahrik ünitelerin üretimiyle yer aldıklarını bildiren REMAS Redüktör ve Makina Sanayi AŞ Pazarlama Müdürü Aydın Tuncel, ayrıca temsilcisi oldukları Ortlinghaus, Transfluid, Mav ve Esco firmalarının lamelli kavrama, hidrolik kaplin, elastik ve dişli kaplin, sıkma bileziği, eldro açıcılı fren grupları gibi ürünlerini Türkiye pazarına sunduklarını söyledi.
120 uzman personelin çalıştığı fabrikalarında makine parkının büyük ölçüde yenilendiğini ve son teknoloji CNC tornalar, işleme merkezleri, azdırma, borwerk ve dişli profil taşlama tezgâhları ile takviye edildiğini hatırlatan Tuncel, “Diş profili taşlama kabiliyeti 1.200 mm çap 30 modüle yükseltilmiştir. 2011 yılında devreye alınan Liebherr marka CNC diş açma tezgâhı ile 7.000 mm çapa kadar dişliler yüksek kalitede imal edilmeye başlanmıştır. Isıl işlem de kendi bünyemizde yapılmaktadır” dedi. “Kalitenin ön planda tutulduğu şirketimizde, yüzde 100 kontrolün sağlanması esas alınmış ve bu amaçla kalite güvence servisi, kalibrasyon laboratuvarı ölçü kontrol cihazlarıyla donatılmıştır” diyen Tuncel, ayrıca CNC dişli profil kontrol tezgâhı ile üretimde hassasiyet ve denetimin en üst seviyeye çıkarıldığını vurguladı.

“Ağır tip ekipmanların imalatını da yapıyoruz”

REMAS’ın üretim programında 1986 yılından beri yaş ve kuru sistem bilyalı değirmenler ile muhtelif tip seramik makineleri imalatının da bulunduğunu aktaran Aydın Tuncel, “REMAS, gelişen ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla tezgâh parkına ağır tip plan punta torna tezgâhı, döner tablalı bohrwerk, sac kıvırma tezgâhları ile sabit kolonlu tozaltı kaynak makinesi ilave etmiştir. Devam eden tezgâh yatırımları ile çimento, şeker, enerji ve petrokimya gibi sanayi kuruluşlarının ihtiyacı olan ağır tip ekipmanların da imalatı yapılabilir hale gelmiştir. Gerek sac kıvırma (80×3.000 mm) ve gerekse hassas tornalama (Ø 5.000×17.000 mm, CNC tezgâh) kapasitesiyle Türkiye’nin en güçlü tezgâh parklarından birine sahip bu tesiste çimento sanayisi için döner fırın, çimento değirmeni, şeker sanayi için kule tip difüzör, haşlama teknesi, vakum, tephir, kurutma fırınları, petrokimya tesisleri için; basınçlı kap, dram, eşanjör gibi büyük boyutlu makine ve ekipmanların imalatı mümkün olmaktadır. Ayrıca gaz ve buhar türbin rotorlarının (80 tona kadar) hassas olarak işlenebildiği Türkiye’deki tek torna tezgâhına sahip olmanın gururunu taşımaktayız” açıklamasında bulundu.

Üretimin yüzde 50’si ihracat

Şirket olarak üretimlerinin yüzde 50’sinden fazlasını ihraç ettiklerini söyleyen Tuncel, bugüne kadar İngiltere, Almanya, İtalya, Polonya, Yunanistan, Arnavutluk, Kosova ve İran başta olmak üzere Mısır, Tunus, Cezayir, Lübnan, Güney Kore, Malezya, Japonya, Güney Afrika, Avustralya, Rusya, Suudi Arabistan, Kuveyt, Etiyopya ve Irak gibi ülkelere ürünlerini gönderdiklerini, servis ve tesis devreye alma hizmetleri verdiklerini belirtti.

Sektörle ilişkiler

Ülkemizdeki büyük sanayi tesisleriyle uzun yıllardır süregelen iyi iş ilişkilerini her geçen gün geliştirmekte olan REMAS, özellikle elevatör tahrik grupları, çelik bant, paletli götürücü, lastik bantlı konveyör redüktörleri, değirmen redüktör dişlileri ile her türlü dişli, özel redüktör imalatı, hidrolik, elastik kaplinleriyle sektöre hizmet vermekte. Gerek satış gerekse de satış sonrası hizmetlerde, yüksek kalite, uygun fiyat, hızlı servis, uygun fiyatlı yedek parça politikaları ile fabrikaların sıkıntılı süreçlerinde her an çözüm ortağı olan REMAS, yoğun yurtdışı rekabetin yaşandığı pazarda gerek üst yönetim ve yatırım müdürlerince ve gerekse de işin yükünü çeken bakım müdürlerinden en alt kadrodaki teknisyene kadar tercih edilen bir firma olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Redüktör imalatında, kullanılan malzemenin en önemli unsurlardan biri olduğunun bilincinde olan REMAS, dişli imalatında Almanya’dan ithal dövme EN18CrNiMo7-6 sementasyon çelikleri kullanmakta ve ısıl işlem/sertleştirme operasyonu dahil talaşlı imalatın tüm safhalarını kendi fabrikasında gerçekleştirmektedir. Standart seride 800kNm’ye kadar redüktörlerin tamamında diş profili taşlama operasyonu yapılmaktadır. Bu sayede enerji verimliliğinin ön planda olduğu günümüzde yüksek verimli redüktörleri piyasaya sunmaktadır. REMAS, özellikle son yıllarda üretmeye başladığı monoblok elevatör redüktörleri ile compackt gövdede yüksek momentler ve uzun ömürlü işletme imkânları gerçekleşmiştir.

Ayrıca

cialis uk

, tezgâh parkında bulunan Çap 7000 mm’lik CNC azdırma tezgâhı, Çap 8000 mm’lik dik torna, Çap 5000×17000 mm’lik yatay torna, bükme tezgâhları, kaynak makineleri ile özellikle seramik ve maden sektörüne değirmen, karıştırıcı ve kurutucu gibi özel makine/ekipmanlar imal eden REMAS, çimento sektörü ile örtüşen ekipmanlar da imal etmektedir ve şu an bir çimento fabrikası için 30 modül 206 diş fener dişli ile 2 adet 31 diş pinyonu imalat programına almıştır.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5894

Yazan - Haz 22 2018. Kategori Redüktör. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı