E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

PTC ASIA fuarında yer kalmadı!

PTC ASIA ve CeMAT ASIA
PTC ASIA fuarında yer kalmadı
– Sekiz hol komple satıldı
– Çin’de akışkan teknolojileri pazarı sürekli büyüme gösteriyor
– Çin, basınçlı hava ve vakum teknolojilerinin en önemli satış pazarı


Şangay/Hannover Çin’in dinamik büyümesine doğru orantılı olarak, PTC ASIA fuarı da Asya’nın önde gelen akışkan teknoloji fuarı haline geldi. Wolfgan Pech, Deutsche Messe AG’nin Bölüm Başkanı “PTC ASIA, Asya’da akışkan teknoloji konusunda önemli bir buluşma alanı olarak yerini aldı. Fuarın göstermiş olduğu sürekli büyüme, Çin ekonomisinin dinamik gelişimini yansıtmakta. Bu büyüme biraz daha yavaşlayarak devam edecek ve bizim fuarlarımızı zirveye taşıyacak. Önümüzdeki yıl tüm katılımcılara yer verebilmek için şu sıralar SNIEC ( Shanghai New International Expo Center) fuar alanında dört yeni hol inşaa ediliyor. Böylece tüm potansiyel müşterilerimize yer verebileceğiz.” dedi. Bu yılki PTC ASIA 25 – 28 Ekim tarihleri arasında sekiz holde düzenlenecek ve şimdiden tüm alanlar satılmış durumda.
Bu yılki PTC ASIA’ya 42.000 m² alanda toplam 1.400 katılımcı beklenmektedir. 2009 yılı ile kıyasladığımız 1.250 katılımcı 31.500 m² alanda yer almıştı. En büyük katılımlar ise Çin, İtalya, Tayvan, ABD, Japonya ve Kore’den gelmektedir. PTC ASIA fuarında akışkan bölümü büyük bir artış gösterdi, 2009 yılında 21.000 m² olan alan 2011 yılında 30.000’in üzerine çıktı. Bosch Rexroth, Eaton, Parker Hannifin, Hydac, Gates, Hawe, Brevini, Atos, Daikin, Kawasaki, NOK, SKF, Seal Maker, Kastaş, Fenner, Garlock, Sel Teknik, Sofima, Pall, Airtac, Pneumax, Camozzi, Pisco, Mindman, Chelic, Chanto, Hude, Yuci, Dazhong, Leemin ve Lixin gibi tüm büyük firmalar fuarda yer almakta .
Çin, basınçlı hava ve vakum teknolojilerinin en önemli satış pazarı
PTC ASIA fuarında büyüme kaydeden başka bir bölüm ise basınçlı hava teknolojileri. 2009 yılında 1.000 m²’yken bu yıl 2.650 m²’ye çıktı. Burada da Atlas Copco, GHH RAND, Ingersoll Rand, OMIC, Sullari, TM.C.SS, VMC, Sotras ve SCROW gibi pazar liderleri yer almaktadır. Türkiye’den ise ilk defa Dalgakıran firması boy gösterecektir.
Alman üreticiler için basınçlı hava ve vakum teknolojileri konusunda en büyük satış pazarı Çin’dir. Almanya’dan 2010 yılında, 2009 yılına oranla %10,6 daha fazla, toplamda 4,5 Milyar Euro değerinde bir ihracat gerçekleşmiştir. Toplam ihracatın %13,3’ü Çin’e gerçekleşmiş, arkasından ABD, Fransa ve İtalya’ya ihraç edilmiştir.
Bu yıl uzun senelerden sonra ilk kez Türkiye’den de katılım artmıştır. Bu sene ilk kez Türkiye’den 9 firma PTC ASIA’da boy gösterecektir. Sırasıyla Alp Kauçuk, Dalgakıran Kompresör, Esmaksan Eser Makina, Hidros, Kastaş Kauçuk, Kurtman, Orval Hidrolik, Özceylanlar Hidrolik ve Sel Polimer Kauçuk gibi firmalar fuarda yer alacaklardır.
PTC ASIA fuarı ile birlikte aynı zamanda CeMAT ASIA fuarı organize edilecektir. CeMAT ASIA, bölgenin en önemli intralojistik buluşma platformu haline gelmiştir.

Daha fazlası için >>

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir