Prysmian Group Bursa’da Elektrik Teknisyenleriyle Buluştu

1450192044_IMG_0045_404x269

Prysmian Group Türkiye, daha güvenli ve verimli bir dünyada yaşanması gerektiğine olan inancı ile Türk kablo sektöründeki algıyı güçlendirmek, yüksek performanslı ve maliyette avantaj getirecek çözümlerin tercih edilmesini sağlamak amacıyla başlattığı “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişiminin 5. Aşamasında Bursa Elektrik Teknisyenleri Odası üyeleriyle bir araya geldi. 15 Aralık’ta gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında, doğru kablo seçimi ve kaliteli ürün kullanmanın getirdiği kısa ve uzun vadeli ekonomik avantajlar anlatıldı. Ayrıca, toplantıda, ilk kez hayata geçirilen Online Kablo Eğitimi hakkında da bilgiler verildi.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye’nin 2012 yılında Türk kablo sektörüne sunduğu “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişiminin ilk 4 aşamasını, ülke genelinde gerçekleştirdiği çeşitli organizasyonlar ile başarıyla tamamladı. Daha önceki aşamalarda; aralarında proje firmaları, elektrik mühendisleri, müteahhitler, yetkili satıcılar, üniversiteler ve devlet kuruluşlarının da bulunduğu bir çok katılımcıyla seminerler gerçekleştiren Pysmian Group Tükiye, girişimin 5. aşaması kapsamında Elektrik Teknisyenleri ile biraraya geldi.
Bu kapsamda ilk olarak, 15 Aralık’ta, Bursa Elektrik Teknisyenleri Odası üyelerini Mudanya’daki fabrikasında ağırladı. Düzenlenen seminerde kabloların güvenliklerine ve performanslarına dair teknik bilgiler ile toplam proje maliyetlerinde sağladığı avantajlar simülatörlerle anlatıldı.
Seminerde; Prysmian Group Türkiye Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Tamer Yavuztürk, girişim hakkında bilgi verirken, Malzeme Teknolojileri Uzmanı Gamze Bayraktar teknik konuları paylaştı. Prysmian Group Türkiye Yurtiçi Satış Direktörü Etem Bakaç ise ekonomik avantajlar konusunu ele aldı.
“Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu kapsamında, sektörü ileri seviyelere taşıyacak eğitim seminerlerini sürdüren Prysmian Group Türkiye, 2015 Aralık ayında hayata geçirdiği Online Kablo Eğitimi’ni de ilk kez bu seminerde tanıttı. Online Kablo Eğitimi, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişiminin önemli bir ayağını oluşturuyor.
Online Kablo Eğitimi, kablolar hakkında temel bilgiler, kablolar ve uygulama alanları, malzeme teknolojileri, genel kablo yapısı, yangın performans testleri, kablo ve makara kullanımı ve Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR) olmak üzere 7 modülden ve bir sınavdan oluşuyor. Sınavda başarılı not alan katılımcılara katılım belgesi veriliyor. Online eğitimden; öğrencilerin, akademisyenlerin, öğretmenlerin, elektrik mühendislerinin, elektrik teknisyenlerinin, elektrik teknikerlerinin, proje tasarımcılarının ve distribütörlerin ücretsiz olarak yararlanması planlanıyor.
Prysmian Group Türkiye Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Tamer Yavuztürk, eğitim hakkındaki düşüncelerini şu sözlerle açıkladı; “2012 yılından itibaren sürdürdüğümüz “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimimiz kapsamında Türkiye’de ve yurt dışında yaklaşık 2650 kişiye seminerler verdik. Teknolojinin hızla ilerlediği ve dijitalleştiği günümüzde, bilgi çağının yenilikçi uygulamalarını kullanarak, ziyaret edemediğimiz kişilere, internet ortamında, zaman ve mekan sınırı olmadan erişebilmek; onlarla sektördeki gelişmeleri paylaşabilmek, ürünlerimiz ve yeni teknolojiler hakkında bilgiler verebilmek ve kablolar hakkındaki bilgi seviyelerini biraz olsun artırabilmek bizler için gurur verici.”
“Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi hakkında
Prysmian Group Türkiye’nin, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimini lanse ettiği 2012 tarihinden bugüne kadar, hem Türk Prysmian’ın Ar-Ge, üretim, pazarlama ve satış ekipleri hem de elektrik mühendisleri, proje firmaları ve müteahhitler gibi Türk Prysmian’ın ana hedef kitlesi ile birçok seminer düzenlendi. Bu aşamalar kapsamında, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, Istanbul, İzmir, Mudanya, Sakarya, Trabzon, Konya, Kayseri, Çankırı ve Erbil-Irak’ta yaklaşık olarak 2.650 kişiye, girişim birebir anlatıldı. Türk Prysmian, bu girişim kapsamında geliştirdiği ve 2012 yılından bu yana aynı hızla devam eden “Prysmian Performans Testi” (PPT) çalışmaları ile Türk kablo sektöründe bir ilke imza atıyor olmaktan gurur duyuyor.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5015

Yazan - Ara 17 2015. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı