Otis Türkiye, Ürettiği Yeni Nesil Asansörleri Dünyanın Dört Bir Yanına İhraç Ediyor

Otis_Bahreyn World Trade Center

Türkiye’nin en fazla asansör ihraç eden firması Otis Türkiye; Avrupa’dan, Amerika’ya, Asya’dan Avustralya’ya, Orta Doğu’dan Uzak Doğu’ya kadar geniş bir coğrafyada, çok özel asansör projelerine imza atıyor. Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Türkiye’nin en yüksek ve en hızlı asansörlerini üreten Otis Türkiye olarak, Ar-Ge çalışmalarımız ve uzman ekiplerimizle, dünyanın dört bir yanındaki prestijli yapılar için asansör üreterek ihracatımızı artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’de üretimi olan tek uluslararası firma olan Otis Türkiye, geliştirdiği ürün ve teknoloji ile üretiminin yüzde 25’ini ihraç etmeye başladı. Güvenli, kaliteli ve performanslı asansörleri ile yüksek binaların çoğunda özellikle Otis’in tercih edildiğini vurgulayan Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Türkiye’nin öncü asansör firması olarak, 800’e yakın uzman kadromuzla, ülkemizde ve farklı coğrafyalardaki prestijli binalar için ürün tasarlayıp geliştirmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

İlk biz ürettik, şimdi bütün dünyaya ihraç ediyoruz
Otis Türkiye’nin, 70 kişiye kadar taşıma kapasitesine sahip makine dairesi olmayan asansör üretimi yapan ilk firma olduğunu belirten Özgür Aren, şunları söyledi: “Yeni nesil asansör sisteminin en güzel örneklerinden biri olan ‘Gen2’ kayış sistemli, makine dairesiz asansörler Otis Türkiye’nin ana ürünüdür. 30 kişilik taşıma kapasitesini 70 kişiye çıkardığımız makine dairesiz Robusta asansörlerinin Ar-Ge’sini, tasarım ve mühendislik uygulamalarını biz yaptık, şimdi bütün dünyaya ihraç ediyoruz. Dünyanın en görkemli yapılarından Avustralya Sidney Opera Evi’nin asansörlerini de bu ürünümüzle değiştirdik.”

Yüksek binaların yanı sıra konut, AVM, havalimanı, otel, metro, hastane ve kamu binalarının en hızlı ve akıllı asansörlerini ürettiklerini ifade eden Özgür Aren, “Avrupa, Amerika, Asya, Avustralya, Orta Doğu ve Uzak Doğu’daki projeler için çok özel asansörler geliştiren Otis Türkiye’nin; Avustralya, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, ABD, Kuveyt, Rusya, Suudi Arabistan, İsrail ve İngiltere gibi birçok ülkeye ihracatı mevcut” dedi.

Otis’ten her yapıya özel asansör
 30’dan fazla ülkede çok sayıda özel projeye imza atan Otis Türkiye’nin, ilk ihraç ettiği yüksek bina asansörü Almanya’daki Westhafen Tower için ürettiği üniteler oldu.
 Avustralya Sidney’in sembolü ve 20. yüzyılın en ünlü yapılarından biri olan Sidney Opera House’da da, ilk ve tek Türkiye’de üretilen 70 kişilik Robusta üniteleri kullanıldı.
 Fransa’nın ünlü binalarından, ülkenin ilk LEED Platinium sertifikalı projesi Tour Capre Diem’in asansörleri Türkiye’den gitti.
 İsrail’in en prestijli ofis projesi Amot Atrium Tower’ın asansörleri Türkiye’de üretildi.
 Otis Türkiye, Bahreyn’deki World Trade Center için de ilk kule panoramik asansörünü inşa etti.
 İrlanda Dublin Airport’un asansörlerini kuran Otis Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dhabi International Airport projesi için de tamamı camdan kabinler üretti.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5319

Yazan - Şub 9 2016. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı