E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Obama’nın Enerji Danışmanı ICSG İçin Türkiye’ye Geliyor

1454918798_ICSG_VF_151019_1024x683

ABD Başkanı Barack Obama Paris Anlaşması’nın iklim değişikliğiyle mücadelede bir dönüm noktası olduğunu ve anlaşmanın iklim krizinin çözümü için dünyanın ihtiyacı olan sürdürülebilir çerçeveyi oluşturduğunu belirtti.

Bu tür çalışmaların öneminin tüm dünya ülkelerinin her birinin ayrı önem arz ettiği düşünülürse; Bu kapsamda enerji kullanımı verimliliği açısından 2023 hedefleri doğrultusunda “Akıllı Şebekelerde Yol Haritası” belirlenerek Türkiye adına ilk ve en önemli adım atılacak. Bu kapsamda Obama’nın Enerji Baş Danışmanı John McDonald “her yönüyle dünyada akıllı şebekeler ve şehirlerin mevcut durumu ve geleceği” hakkında son gelişmeleri duyurmak için ICSG İstanbul ’a katılacak.

Akıllı şebekeler; tedarikçi ve tüketici arasında karşılıklı elektronik iletişimin sağlanması amacıyla akıllı sayaç ve izleme sistemlerinin elektrik şebekelerine eklenerek kullanıcı güvenliğinin sağlanması gereken bir sistem. Enerji kayıplarını önleyerek ihtiyacı karşılamak, sistemlerde oluşan teknik arızaların hemen giderilmesini sağlamak akıllı şebeke sistemlerini uygulamak ile mümkün. Tüm bu gelişmeler doğrultusunda düzenlenecek olan ICSG 4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongresi Uluslararası platformda sektör liderlerini Türkiye ‘de bir araya getirecek.

ICSG kapsamında düzenlenecek paneller Dünya’da alanında en önemli isimleri de Türk işadamları ve uzmanlar ile bir araya getirme fırsatı sunacak.

“Her yönüyle dünyada akıllı şebekeler ve şehirlerin mevcut durumu ve geleceği” paneline katılacak isimler arasında; Obama’nın Enerji Baş Danışmanı John McDonald, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü Dönem Başkanı Miroslav Begovic, 100’ün üzerinde akademik yayını bulunan Damir Novose, Alstom şebekeler direktörü Jay Giri gibi sektöre yön veren önemli isimler yer alıyor.

 
UGETAM Başkanı Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç’ın Yürütme Kurulu Başkanlığı görevinde bulunduğu ICSG İstanbul 2016 Yürütme Kurulu Toplantısı yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Vodafone Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar, TÜBİTAK Baş Uzmanı Dr. Erkan Danacı, BOTAŞ Başkan Yardımcısı Mürşide Taymaz, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, TETAŞ Genel Müdür Yardımcısı Özcan Altındağ, TEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Orhan Gayretli, Statügaz Genel Müdürü Emre Yenigezer, Vodafone M2M Ürünleri Kıdemli Müdürü Halil Tekşal, HHB Expo Yönetim Kurulu Başkanı Şule Dadak Dayangaç katıldı. Fuarla eş zamanlı 2 gün sürecek olan Kongre için Bilim Kurulu tarafından oluşturulan panel içerikleri ve yurtdışından katılacak isimler de basına duyuruldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir