Mekanik ve Endüstriyel Ürün Tasarımı

Mekanik ve Endüstri Ürünleri Tasarım Profesyonelleri, Autodesk 2012 Çözümlerinin Sunduğu Fırsatları Keşfettiler

Bilgisayar destekli tasarım, mühendislik ve görselleştirme yazılımları lideri Autodesk’in, Mekanik ve Endüstriyel Ürün Tasarımı sektörlerine yönelik yeni ürünleri, Autodesk Türkiye dağıtıcısı SAYISAL GRAFİK tarafından 18  Mayıs 2011 tarihinde iki ayrı oturumda düzenlenen etkinliklerle kullanıcılara tanıtıldı.

SAYISAL GRAFİK’in çevrimiçi gerçekleştirdiği bu seminerlerde katılımcılar, Autodesk 2012 ürün ailesi ile gelen yenilikleri ve bu yeniliklerin tasarım ve üretim süreçlerine sunduğu sınırsız fırsatları keşfettiler.

19 yıldır Autodesk’in katma değerli dağıtıcısı olan SAYISAL GRAFİK’in sabah ve öğleden sonra iki oturum halinde gerçekleştirdiği toplantıda katılımcılar, fikirleri daha tasarım aşamasındayken, gerçek dünyada üretilmişçesine görmenin, analiz etmenin ve simülasyonunu gerçekleştirmenin yanı sıra paylaşmanın nasıl mümkün olduğuna ve çalışma süreçlerine neler katabileceğine tanıklık ettiler.

Mekanik tasarım ve ürün tasarım profesyonelleri, SAYISAL GRAFİK İş Geliştirme Yönetmeni Selim Ertuğ Tuğran’ın sunumu ile Autodesk 2012 Ürün Ailesini ve Autodesk’in, Sayısal Modelleme Sistemi ile ürün tasarımına getirdiği yenilikleri derinlemesine izleme şansı buldular. Tuğran, Autodesk’in Sayısal Modelleme Sistemi ile tasarım kararlarının sonuçlarını, ürünü imal etmeden önce daha detaylı görmenin, ürün performansını analiz etmenin ve böylece maliyetli hataları önlemenin nasıl mümkün olduğunu aktardı. Tuğran sunumun sonunda, Autodesk’in bu yıl içinde duyurduğu Autodesk Tasarım Suitlerinin “bedelsiz” olarak nasıl edinileceğinin bilgisini de verdi.

Autodesk ürünlerinin Türkiye Dağıtıcısı SAYISAL GRAFİK’ten Mühendis Çetin Yıldırım da, Autodesk Inventor tabanlı yazılımların Sayısal Modelleme Sisteminde nasıl bütünleştiğini ve entegre çalıştığını gösterdi. Sunumunu gerçek zamanlı ürün demoları ile destekleyen Yıldırım, Autodesk’in tasarımcıları sadece bilgisayar ortamında 2B’lu ve 3B lu tasarım işi yapan insanlar olmaktan öte yenilikçi ürün fikirleri yaratan fikir insanları haline getirme düşüncesini aktarıp, bu sayede hem kendilerine hem de çalıştıkları firmaya değer katan kişiler olmaları için nasıl zaman kazanacaklarını kanıtladı.

SAYISAL GRAFİK ekibi tarafından gerçekleştirilen diğer sektör sunumları ile beraber 3 gün süren Autodesk 2012 Ürün Ailesi ve sektörlere kattığı değerleri aktaran çalışma tam zamanlı olarak kayıt altına alınarak SAYISAL GRAFİK’in Facebook ve Twitter paylaşım alanlarından da ilgilerle paylaşıldı. Kayıt altına alınan sunumlar sayesinde ilgililer Autodesk’in 2012 Ürün Ailesi ile beraber getirdiği yenilikçilik kavramına istedikleri zaman ve istedikleri yerden ulaşıp tekrar tekrar izleme imkanı bulmaktadır. Autodesk’in Mekanik ve Endüstriyel Ürünler ile ilgili Sektörlere yönelik yaptığı sunuma şu linkten de erişilebilir: http://sayisalgrafik.adobeconnect.com/p64026733


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=77

Yazan - May 27 2011. Kategori Haberler, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “Mekanik ve Endüstriyel Ürün Tasarımı”

  1. […] içinde deneyimleyerek bunları arkadaşlarınızla ve dostlarınızla kolaylıkla paylaşmak. Autodesk TinkerBox kimler için? TinkerBox herhangi bir yaş grubuna ya da deneyime özel olarak yapılmış […]

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı