Makine Tanıtım Grubu, EMO Fuarı’na katıldı

IMG_9864_404x269

Makine sektörünün markalaşması, AR-GE ve ortak tanıtım çalışmalarının organize edilmesi amacıyla 2007’den bu yana faaliyette olan Makine Tanıtım Grubu (MTG), 5-10 Ekim 2015 tarihleri arasında Milano’da düzenlenen EMO fuarına katıldı. Fuarda 60 m2’lik bir standla yer alan MTG’nin Türk makinecilerine dikkat çekmek amacıyla, “We are closer than you think” (Size düşündüğünüzden daha yakınız) sloganıyla düzenlediği yerel reklam kampanyası da beğeni topladı.

 
Makine Tanıtım Grubu (MTG) makine, metal işleme ve döküm sanayii ürünlerinin sergilendiği EMO Fuarına katıldı. 5-10 Ekim 2015 tarihleri arasında Milano’da düzenlenen EMO fuarında MTG’nin yanı sıra 34 Türk firması da yer aldı. Bu yıl “Geleceği inşa edelim” katılımcı sloganıyla kapılarını açan fuar kapsamında yerel bir reklam kampanyası gerçekleştiren MTG’nin tanıtım faaliyetleri kapsamında fuarda, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kutlu Karavelioğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Sevda Kayhan Yılmaz da hazır bulundu.

 
Türk makinelerinin gücünün sergilendiği Milano’daki fuarda, sektördeki gelişmeleri yakından izleme ve uluslararası alanda yeni işbirlikleri oluşturma fırsatı bulduklarını belirten MTG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kutlu Karavelioğlu şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl itibarıyla Almanya, Irak ve İngiltere’den sonra Türkiye’nin en çok ihracat gerçekleştirdiği dördüncü ülke olan İtalya, ülkemizin ithalat verileri içinde de %5’lik bir payın sahibi. Makine ve Aksamları sektöründe 3. çeyrek itibarıyla İtalya ile ihracatımız 410 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmiş ve ihracat miktarımız 90 bin tona erişerek, geçtiğimiz yıl aynı döneme oranla %15,8 büyümüştür. İhracatımız için böylesine önemli bir pazarda Türk makine sektöründeki gelişmeleri tüm dünyaya anlatma şansı bulduk.”

 
Metal işleme teknolojileri ve makineleri kapsamında dünyanın en önemli fuar niteliğini taşıyan Emo Fuarı’nda bu yıl dünyanın çeşitli yerlerinden 1,600’ün üzerinde firma bir araya geldi. Yaklaşık 100 ülkeden 150 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda Makine Sanayii Sektör Platformu üyesi derneklerden Makine İmalatçıları Birliği (MİB) ve Türk Pompa ve Vana Sanayicileri Derneği (POMSAD) de MTG standında kendi alt sektörleri ve üyeleri hakkında ziyaretçileri bilgilendirdi.

 
MTG’nin yanı sıra 34 Türk firmasının da yer aldığı fuar kapsamında ziyaretçilere Türk makine sektörü hakkında bilgi verilirken, katılımcı Türk firmalarının yerlerini ve ürün bilgilerini içeren broşür de dağıtıldı. Milano Başkonsolosu Hami Aksoy ve Milano Ticaret Ataşesi Mehmet Burak Yılmaz’ın da MTG standını ziyaret ettiği fuar kapsamında Türk makinesinin görünürlüğünü artırmak için şehir merkezinde 70 otobüs ve tramvaya “Turkish Machinery” reklamları verildi.

 


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=4588

Yazan - Eki 22 2015. Kategori Firma Haberleri, Fuar, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı