Maden Türkiye Fuarı, İyi Sonuçlarla Beklentilerin Ötesine Geçti

Bu yıl 5. kez düzenlenen Maden Türkiye 2012 fuarı, metrekarede % 90 büyüme ile 29 Kasım – 2 Aralık 2012 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece-İstanbul’da gerçekleşti. Açılışına T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katıldığı fuara, 30 ülkeden 316 firma ve firma temsilcisi katıldı. Çin, Kanada ve Çek Cumhuriyeti ülkelerinin milli katılımları ile başarısını bir kez daha gösteren Maden Türkiye Fuarı 6.394 profesyonel tarafından ziyaret edildi.

Tuyap_madencilik_fuari

750 bin kişiye istihdam sağlayarak ekonomik kalkınmanın öncüsü olan maden sektörü, 2012 yılı için hedeflediği yüzde 10 büyümeye Madencilik Türkiye 2012 Maden Türkiye 5. Madencilik, Maden Makine ve Ekipmanları, İş Makineleri Fuarı ile ulaştı. Maden Türkiye 2012 fuarı, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı işbirliği ile Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından 29 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece-İstanbul’da gerçekleşti.

Maden Türkiye fuarında istikrarlı büyüme
2010 yılından 2012 yılına metrekarede % 90’lık büyüme gösteren Maden Türkiye 2012 fuarı, etkinlikleri ile de dikkat çekti. 30 Kasım 2012 Cuma günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Moda Salonu’nda “Dünya’da Hammadde İhtiyacı ve Türkiye’de, Dünya’da Madenciliğin Geleceği” başlıklı oturum, Prof. Dr. Güven Önal’ın moderatörlüğünde ve MTA Genel Müdürü Mehmet Üzer, MSBK Birliği Başkanı İsmet Kasapoğlu ile Ciner Enerji ve Maden Böl. Başkanı Doç. Dr. Sami Demirbilek’in katılımları ile gerçekleşti. Oturumda, Türkiye’de ve dünyada madencilik ve hammadde ihtiyacı ile sektörün geleceği ile ilgili bilgiler paylaşıldı.
Maden şirketlerini sektörde ön sıralara taşıyan Maden Türkiye 2012 fuarı, 30 ülkeden 316 firma ve firma temsilcisinin ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız’ın da katılımı ile açıldı. Türkiye madencilik sektöründeki istikrarlı ihracat değerlerine olumlu katkılar sağlayan fuarın katılımcı ülkeleri Almanya, Amerika, Avustralya, Avusturya, Belarus, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Lüksemburg, Norveç, Polonya, Türkiye, Ukrayna oldu. Fuarda Çin, Kanada ve Çek Cumhuriyeti’nden milli katılımlar gerçekleşti.

Katılımcıların memnun olduğu Maden Türkiye Fuarı, iki holde 30.000 metrekarelik sergileme alanında hazırlandı. Fuarda yer almaktan son derece memnun olduklarını belirten uluslararası katılımcı firmalar, fuarda çok sayıda iş bağlantıları da sağladı. Çin, Çek Cumhuriyeti ve Kanada’nın milli katılımları ile gerçekleşen fuarda, yabancı katılımcılar Türkiye pazarını yakından takip ettiklerini belirterek, madencilik sektörü açısından bu tarz bir etkinliğin ülkeler arasındaki ticari trafiğin de hızlanmasını sağlamada etkili olacağını belirttiler.

Maden Türkiye Fuarı sektörü bir araya getirdi
Türk Madenciliğinin gücünü ve büyüklüğünü dünyaya tanıtmayı hedefleyen Maden Türkiye 2012 fuarı; Madencilik, Maden Makine Ekipman ve Teknolojileri ile İş Makinelerini sergileyerek sektöre canlılık kazandırdı.

Bu haberi PDF olarak indirmek için tıklayın>>Maden_Turkiye_Fuari_Sektoru_Bir_Araya_Getirdi


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=3578

Yazan - Şub 10 2013. Kategori Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı