KTR Türkiye Hizmete Girdi!

KTR, Türkiye’de gerek bayilik sistemi gerekse de Almanya merkezindeki Türkiye’den sorumlu kişiler vasıtası ile uzun yıllardır operasyonlarına devam etmektedir. Bu süreç içerisinde hem KTR Türkiye operasyonlarının başarıları hem de Türkiye’nin son yıllardaki genel olarak ekonomik başarısı KTR’nin Türkiye’de direkt olarak kendi yatırımını geliştirmesini hep gündemde tutmuştur.

Bu çerçevede yılda birkez yapılan ve tüm KTR Ülkelerin Genel Müdürleri ve KTR GmbH. üst yönetiminin katıldığı “CMC “ konferansı 2012 yılı Haziran ayında İstanbul’da gerçekleştirildi.

KTR_Turkiye_Hizmete_Girdi_Manset

Bu toplantının lokasyonu olarak İstanbul’un seçilmesindeki amaç KTR Türkiye’nin açılışı için resmi bir milat olması ve yeni kurulacak olan KTR Türkiye’yi ve dolayısı ile ülkeyi daha yakından tanımak olarak tanımlanabilir. Bu sebeple dünyanın dört bir tarafından gelen KTR yöneticileri hem İstanbul’un tarihi ve doğal güzelliklerini görmek hem de iş atmosferi hakkında bilgi alma fırsatını buldular. Başarıyla gerçekleştirilen 4 günlük programın ardından son akşam KTR Gmbh. en büyük hissedarı Ms. Reichert ve CEO Dr. Gerstner yapılan bir seremoni ile KTR Türkiye Genel Müdürü Bülent Özdek’e bir sertifika ile KTR Türkiye’yi kurma görevi vererek yeni görevinde başarılar dilediler.Devamında danışman firmanın aktiviteleri ile 2012 yılı sonunda KTR Turkey Güç Aktarma Sistemleri San. Ve Tic. Ltd. Şti resmen kurularak KTR’nin 19. ülke ofisi olarak aktivitelerine başladı.

KTR Kimdir?

1959 yılında Almanya Rheine’de kurulan KTR kaplin tekniği üzerine 50 yıldan fazla tecrübe ile tüm dünyada 40’dan fazla lokasyonda hizmet vermektedir. Kaplin konusunda lider olmakla birlikte, konik sıkma setleri, tork limitörler, tork ölçüm sistemleri ve hidrolik komponentlerde hareket teknolojisine ağırlığını koymak isteyenler için doğru partner olarak konumlanmaktadır.

BoWex® markası çelik gövdeli şaft başlığı ve aşınmasız naylon bilezik ile ilk kavisli dişe sahip dişli kaplin tüm üretim programlarının temelini oluşturmuştur. Aynı zamanda yıllar içinde BoWex® markası bakım gerektirmeyen, burulmaya karşı rijid şaft kaplin ile eşanlamlı hale gelmiştir.

1966 yılında çeşitli sertliklerde elastik malzemeler ile burulmaya karşı esnek yıldız tipi kaplini ilk defa müşterilerine takdim ettiler. Bugün ROTEX® güç aktarımı komponentleri içerisinde tüm dünyada en çok kullanılan ekipmanlarından biridir. Bu isim artık güç aktarımında yastıklama ile burulma vibrasyonlarını azaltan tüm şaft tipi kaplinlerin jenerik ismi olmuştur.

Geçen onlarca yıl içerisinde KTR daha bir çok yeni kaplin tipini ürün programına ekledi. Ürün grupları arasında dizel motorlar için yüksek elastikliğe sahip flanş tipi kaplinler, boşluksuz çelik lamine kaplinler, burulmaya karşı rijit elemanlar, temassız tork iletimi için manyetik kaplinler ve tabii ki ROTEX® üzerine yüksek hassasiyetli ön gerilimli ROTEX® GS tip kaplinler yer almaktadır.

Diğer komponentler ise  ürün programlarını mükemmel şekilde  tamamlamaktadır. Güncel ürün portföylerinde 0,15 Nm den 1.000.000 Nm’ye kadar 20.000’den fazla çeşitte kaplin ile birlikte hidrolik sektörüne tüm ekipmanları tek kaynakdan tedarik edebiliyorlar.

http://www.ktr.com/tr/company/distributors.htm

Bu haberi PDF olarak indirmek için tıklayın>>

 


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=3873

Yazan - Mar 28 2013. Kategori Dişli, Haberler, Kaplin. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı