Kalıp Sektörü Tüyap Bursa Çatısı Altında Buluşuyor!

Kuruluşumuz TÜYAP Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Prestij Yayıncılık Ltd. Şti. ve UKUB Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği işbirliği, KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile hazırlanan KALIP AVRASYA 2012, Bursa 6. Kalıp Teknolojileri ve Yan Sanayiler Fuarı, AMBALAJ – PLASTİK FUARI 2012, Bursa 11. Ambalaj ve Plastik Endüstrisi ve Kauçuk Fuarı, BTSO 46. Komite “Motorlu Taşıtlar, Parça ve Aksamı İmalatı” işbirliğinde hazırlanan BURSA OTOMOTİV YAN SANAYİ FUARI,  5. Otomotiv Yan Sanayi, Yedek Parça ve Aksamları Fuarı ile BURSA 2. GÜVENLİK SİSTEMLERİ VE ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK VE HİZMETLERİ FUARI eş zamanlı olarak 10 – 13 Mayıs 2012 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Otomotiv, makine, elektrik – elektronik, beyaz eşya ve savunma sanayi başta olmak üzere her türlü üretime ivme kazandıran söz konusu fuarlarımız 2011 yılında, 22 ülkeden 285 firma ve firma temsilcisinin katılımıyla 4 sergi salonunda 25.000 m² kapalı alanda hazırlanarak “sektörün kendi konusundaki en önemli buluşması” olmuş, 17 ülkeden 21.576 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

 

Fuarlarda; Salon 1‘de, Kalıp İmalatçıları – Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalat, Mühendislik Uygulamaları, Salon 2′de Kalıp Yan Sanayi – Teknik Hırdavat –  Kalıp Standart Elemanları – Aparat ve Fikstür Sistemleri – Kalıp İmalat Makineleri, Kalıp Proses Makineleri Salon 3’te Otomotiv Yan Sanayi, Salon 4’te ise Ambalaj Teknolojileri – Plastik Makineleri, Güvenlik Sistemleri ve Temizlik Hizmetleri firmaları yer alacaktır.

Ülkemizde otomotiv ana ve yan sanayi, makine sanayi, tarım makineleri, tekstil makineleri başta olmak üzere yoğun üretimin gerçekleştiği Bursa şehri Türk Kalıp Sektörü için önemli bir şehirdir. Kocaeli, Adapazarı, Eskişehir gibi sanayinin yoğun olduğu bölgeler de dikkate alındığında Kalıp Avrasya Fuarı’nın Bursa’da yapılıyor olması ayrıca önem ifade etmektedir. Bu yıl altıncısı düzenlenecek Fuarın, üretimde ihtiyaç duyulan kalıp, hammadde, ilgili teknoloji, donanım ve sistemlerdeki yenilikleri gösterecek olması, Bursa ve bölgesi başta olmak üzere ülkemizde gerçekleştirilen her türlü üretime hız kazandıracaktır.

 

2011 yılında Fuarla eş zamanlı olarak, 13 – 14 Mayıs 2011 tarihleri arasında, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından düzenlenen  “12. Otomotiv ve Üretim Teknolojileri Sempozyumu” ile ilgililer sektörü yakından tanıma fırsatı bulmuşlardır. Sempozyum, otomotiv sanayindeki gelişim dinamiklerinin, sektörün ve çalışanlarının sorunları ve olası çözüm önerilerinin tartışılacağı bir platform olmuştur.

 

 

 

Fuarın ilk gününden itibaren, yurtiçi ve yurtdışından gelecek değerli akademisyenlerin, sanayicilerin, mühendislerin ve konu ile ilgili profesyonellerin katılımıyla gerçekleştirilecek olan Kalıp Seminerleri kapsamında sektörün sorunları / çözümleri ele alınacaktır.

 

Tüyap yurtdışı ofisleri – Bulgaristan, Makedonya, Gürcistan, Rusya, Suriye, İran – kanalıyla yapılacak tanıtımlarla Almanya, Avusturya, Bulgaristan, Dubai, Fransa, Irak, İran, İspanya, İtalya, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Rusya, Sırbistan, Suriye, Tunus ve Yunanistan’dan davetli işadamlarına ev sahipliği yapacak fuarlarımız; yurtiçinde her türlü üretimin yoğun olduğu önemli sanayi şehirlerden gelecek alım heyetlerini firmalarla buluşturacaktır. Ayrıca savunma sanayi, elektrik – elektronik sanayi, beyaz eşya sanayi, makine sanayinde üretim yapan firmaların satın almacıları da söz konusu fuarımıza özel mektupla davet edilecektir.

 

Kalıp Avrasya 2012 Fuarı kapsamında; Kalıp İmalat Çözümleri, Aparat-Fikstür Sistemleri, Kalıp İşlem ve İmalat Makineleri ve Ekipmanları, Kalıp Bakım ve Tamir Servisleri, Kalıp Elemanları ve Hırdavat Malzemeleri, Yarı Mamuller ve Hammaddeler, Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalat, Mühendislik Uygulamaları yer almaktadır.

 

Fuar hakkında daha detaylı bilgi almak için www.bursakalip.com, www.kalipavrasya.com ve www.tuyap.com.tr adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Fuarlar, 10 – 12 Mayıs 2012 tarihleri arasında 11.00 – 20.00, 13 Mayıs 2012 tarihinde ise 11.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=1826

Yazan - Mar 23 2012. Kategori Fuar. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı