Girişimci Türklere Avrupa’nın Kapıları Açılıyor

1454874878_4_1024x678

Londra merkezli ünlü hukuk firması Garth Coates Solicitors ve dünyaca tanınmış uluslararası yatırım ve sermaye yönetimi şirketlerinden One Knightsbridge Capital; İngiltere ve AB ülkelerinde yatırım yapmak, konut veya işyeri satın almak, işyeri açmak, kalıcı oturum ve çifte vatandaşlık programlarından yararlanmak isteyenler için Türkiye’ye geliyor.

 
Avrupa’nın iki ünlü danışmanlık firması, Avrupa ülkelerine ve İngiltere’ye yatırım yapmak ve yeni girişimcimler de bulunmak isteyen Türk vatandaşlarını, süreçle ilgili bilgilendirmek için Antalya ve İstanbul’da seminerler ve özel toplantılar düzenleyecek.

 
13 Şubat Cumartesi günü Antalya’da, 20 Şubat Cumartesi günü de İstanbul’da grup seminerleri yapacak olan danışmanlık şirketleri, 20-22 Şubat tarihleri arasında ayrıca özel ve birebir toplantılar gerçekleştirecekler. Seminer ve Toplantılara, bazı ülkelerin yatırım ajanslarından resmi yetkililer de katılacaklar.

 
Bu etkinliklerle özellikle; Avrupa Birliği İşbirliği Anlaşması (Ankara Anlaşması) vizesi, İngiltere, Malta ve Portekiz’de yatırım yaparak veya konut satın alarak Avrupa’da serbest dolaşım ile kalıcı oturum ve vatandaşlık programları, Golden Visa (Altın Vize) olanakları, Avrupa’da iş kuranlara devlet destekleri ve hızlı çifte vatandaşlık programları detaylı olarak anlatılacak.

 
İngiltere’de Girişimcilere Yönelik Ankara Anlaşması vizesi
Son dönemde uzmanlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, İngiltere’de kendi işlerini yapmaları ve 4 yıl içinde kalıcı oturum ve 5. yılda vatandaşlık başvurusunda bulunmalarına olanak sağlayan Ankara Anlaşmasına başvurularda artışa dikkat çekiyorlar. Yaklaşık 20 bin ABD doları sermayesi olanların rahatlıkla yararlanabileceği Ankara Anlaşması (Avrupa Birliği İşbirliği Anlaşması) vizesi ile İngiltere’de kalıcı oturum almak mümkün.

 
Portekiz’de Konut Alanlara Kalıcı Oturum Ve Vatandaşlık Şansı
Yurtdışına açılmak ve Avrupa Birliği’ne üye olan bir ülkeden vatandaşlık edinerek, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde yaşama, serbest dolaşım ve çalışma olanağı edinmek isteyenlere Portekiz hükümetinin Golden Visa (Altın Vize) programı bulunmaz bir fırsat sunuyor. Portekiz’de değeri 500 bin Euro olan konut satın alarak, tüm Schengen ülkelerinde sınırsız seyahat olanağı veren uzun süreli Schengen vizesi alınabiliyor ve 5 yıllık süreç sonunda Portekiz’de dolayısıyla Avrupa Birliği Schengen Bölgesinde kalıcı oturum ve 6. yılın sonunda Portekiz Vatandaşlığı edinilebiliyor. Üstelik bu olanaklardan konut satın alan ana başvurucunun yanısıra, eşi ve 21 yaşın altındaki çocukları da yararlanabiliyor.

 
Portekiz Vatandaşlığı, aynı zamanda Avrupa Birliği vatandaşlığı sağladığı için İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya gibi diğer AB ülkelerinde tam serbet dolaşım, barınma, iş kurma, çalışma ve istenilen AB ülkesinde eğitim alma olanağı veriyor.

 
20-22 Şubat tarihlerindeki seminer programında, Portekiz hükümetinin Yatırım ve Ticaret Ajansından resmi bir yetkili konuşmacı olarak bulunacak ve seminere katılanlara Portekiz’in Altın Vize programı anlatılacak.

 

 

Türkiye’de Seminer Kaçınılmaz Oldu
Avrupa ülkelerine yönelik planları olan Türk yatırımcı ve girişimciler ile yurtdışı göçmenlik programlarıyla ilgilenen binlerce Türk vatandaşı süreçle alakalı doğru bilgiye ulaşmada sıkıntı yaşıyor. Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku Firması’ndan Garth Coates ve ekibi; İngiltere’nin tanınmış Uluslararası Yatırım ve Sermaye Yönetimi şirketlerinden One Knightsbridge Capital’dan Craig Wheeler; İngiliz ve Portekiz yatırım ve ticaret ajanslarından yetkililer ile birlikte doğru bilgiyi almak isteyenlere yönelik özel toplantılar ve grup seminerleri yapmak için Türkiye’ye gelme kararı aldılar. İngiltere ve AB ülkelerinde yatırım yapmak, konut veya işyeri satın almak ya da işyeri açarak kalıcı oturum ve çifte vatandaşlık programlarından yararlanmak isteyenlere yönelik düzenlenecek özel toplantılar ve grup seminerleri hakkında Garth Coates Hukuk Bürosunun Kurucusu Garth Coates “ Türkiye’den bu konuda çok talep aldık. Her gün onlarca kişi bizlere sorular iletiyordu. Biz de yatırımcılara, girişimcilere ışık tutmak, Türkiye’de bu işi yürütecek kurumlara rehberlik etmek adına böylesi bir semineri düzenleme kararı verdik.” dedi.

 
Avrupa’nın İki Dev Danışman Firması 20 Şubat’ta Türkiye’de
Garth Coates Hukuk Bürosunun Kurucusu Garth Coates, seminere göçmenlik hukuku ve yatırım konularında uzman devlet görevlileri, firma yönetici ve çalışanlarının katılımıyla gerçekleşeceğinin altını da çizerek, insanların doğru bilgilenmesi adına, 13 Şubat Antalya’da, 20-21-22 Şubat’ta İstanbul’da gerçekleşecek seminerin büyük bir önem ve şans olduğunu belirtti. Özellikle en çok merak edilen konunun, Avrupa Birliği İşbirliği Anlaşması (Ankara Anlaşması) vizesi, yatırım, iş kurma olanakları, hızlı çifte vatandaşlık oturumu, vatandaşlık programlarına katılım, devlet destekleri gibi konuları detaylı olarak katılımcılara aktarılacak. Ayrıca; göçmenlik hukuku, vize sistemi, vize redlerinde mahkeme hakları, kalıcı oturum ve çifte vatandaşlık olanağı sunan ülkelerin göçmenlik programlarına başvuru koşulları gibi çok önemli bilgilerin aktarılacağı seminer programına yoğun katılım bekleniyor.
Avrupa Birliği İşbirliği Anlaşmasında ortalama minimum yatırım miktarının yaklaşık 20 bin ABD doları olması, seminere daha geniş bir kesimden ilginin olacağına işaret ediyor.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5352

Yazan - Şub 15 2016. Kategori Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı