Form Şirketler Grubu,Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. ile işbirliği

Türkiye’de iklimlendirme ve yenilenebilir enerji sektörünün öncülerinden Form Şirketler Grubu, Japonya klima sektörünün devlerinden Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. ile işbirliği gerçekleştirdi. Yapılan işbirliği çerçevesinde Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. VRF sistem klimalarının Türkiye’deki pazarlama, satış ve servis faaliyetlerini yürütecek olan Form Şirketler Grubu, Japon firmasının pazar payını artırmasında önemli bir güç olacak.

İklimlendirme ve yenilenebilir enerji alanındaki yüksek kaliteli ve verimli ürünlerin, imalat, temsilcilik, satış, servis ve bakım hizmetlerini gerçekleştiren Form Şirketler Grubu, Japonya klima sektörünün devlerinden Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. ile güç birliğine gitti. Anlaşmanın ilk aşaması olarak Form Şirketler Grubu, Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. VRF klimalarının Türkiye tek yetkili distribütörü olması konusunda el sıkıştı. Gerçekleştirilen anlaşma çerçevesinde Japon firmasının VRF sistem klimalarının pazarlama, satış ve servisinin sağlanması ile ilgili olarak Form Şirketler Grubu bünyesinde Form VRF Sistemleri San. Ve Tic. A.Ş adında ayrı bir firma kuruldu. İleriki dönemde de imalata kadar gidecek işbirliğinin sağlam temelleri atılmış oldu.
VRF klima sistemlerinin Türkiye klima pazarında önemli bir paya sahip olmasını ve Form Şirketler Grubu’nun gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları takip eden Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. 2 ay süren görüşmeler sonrasında, Form Şirketler Grubu ile Türkiye’deki VRF sistem klimaların tek yetkili distribütorü olarak anlaştı. Gerçekleştirilen işbirliği ile ilgili olarak Form Şirketler Grubu Yürütme Kurulu Başkanı Tunç Korun: “Proje bazında müşterinin ihtiyaçlarına yönelik mühendislik çözümleri gerektiren bir satış şekline sahip olan VRF sistem klimaları, gerek satış esnasında gerekse satış sonrasında ciddi bir mühendislik hizmeti gerektiriyor. Klima konusunda 46 yıllık tecrübe ve deneyimimizle sektörün en güçlü şirketleri arasında yer alıyoruz. Bundan sonraki dönemde de yapacağımız işbirliği çerçevesinde markanın Türkiye’de yüzde 25 olan pazar payını daha da yukarıya taşımayı hedefliyoruz” dedi.
Form Endüstri Ürünleri Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Oral, Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. ile gerçekleştirilen işbirliğine ilişkin düşüncelerini şöyle belirtti: “Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. Japonya’nın en büyük endüstri gruplarından ve dünya klima sektörünün öncü firmalarından. Form Şirketler Grubu da Türkiye pazarında, sektörünün en güçlü firmaları arasında yer alıyor. İki firma da köklü bir geçmişe sahip ve birçok başarılara imza atmış. Bundan sonra Form Şirketler Grubu olarak Mitsubishi Heavy Industries, Ltd.’nin VRF Klima sistemlerinin pazarlama, satış ve servis faaliyetlerini yürüteceğiz. Zaten bu konularda alanında uzman olan şirketimiz, Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. ile gücüne güç katarak sektördeki dengeleri değiştirecektir” dedi.

Yüksek verim ve pratik bir çözüm sunan VRF sistem klimaları, bu özelliğiyle her yıl merkezi sistemden aldığı pazar payını artırıyor. Şu anda Türkiye merkezi sistem klima pazarının yaklaşık üçte biri (100 milyon €)  VRF sistem klimalarından oluşuyor. Önümüzdeki 5 yıl içinde VRF klima sistemlerinin büyüyen Merkezi Sistem klima pazarından yüzde 50 pay alacağı ve kendi içinde yüzde 100 büyüyeceği öngörülmektedir.
Form Şirketler Grubu ile gerçekleştirdikleri işbirliği için görüşlerini dile getiren Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. Kıdemli Başkan Yardımcısı, İklimlendirme & Soğutma Genel Müdürü Masahiko Arihara: “Türkiye klima pazarı hızlı bir büyüme içerisinde ve bu büyümenin VRF klima sistemlerinde 2011 yılı sonunda 325 milyon Euro’ya ulaşacağı öngörülüyor. VRF sistem klimaların enerji tasarrufu sağlaması, tüketicilerin bu ürünlere olan talebini çok artırdı. Şu anda VRF sistem klimaları tüm merkezi iklimlendirme sistemleri pazarının yüzde 35’ini oluşturuyor ve beklentiler 2015 yılı itibariyle VRF sistemli klimaların tek başına 200 milyon Euro’ya ulaşacağı ve merkezi sistem klima pazarında payını yüzde 50 civarına çıkaracağı yönündedir.
Form Şirketler Grubu, 1965 yılında kurulmuş köklü bir firma. Özellikle yüksek verimli iklimlendirme sistemleri gibi çalışmalarda yılların getirdiği deneyime ve kendilerine duyulan güvene sahipler. Bunun da ötesinde sadece sistemlerin üretimi ve kurulumu değil satışı, pazarlaması ve servis sonrası sundukları hizmetlerle de sektörün öncüsü konumundalar. Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. 30 yıldır Türkiye’de klimalarının satışını gerçekleştirmiş ve pazar payını sürekli artırmıştır. Şu anda Türkiye’de marka bilinirliği en yüksek olan firmayız. Form Şirketler Grubu ile VRF sistem klimalar bazında yaptığımız işbirliğiyle, onların da tecrübelerinden faydalanarak pazar payımızı daha da artırmayı hedefliyoruz” dedi.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=1040

Yazan - Kas 20 2011. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı