ExxonMobil’den Mobilcut ve Mobilgrind Metal İşleme Sıvıları

  • Mobilcut ve Mobilgrind Metal İşleme Sıvıları, makine verimliliğini artırmak üzere tasarlandı.
  • İstanbul’da gerçekleştirilen Mobil Metal İşleme Sıvıları lansmanı kapsamında, Yamazaki Mazak firması ziyaret edildi.
  • Lansmanda katılımcılara uzmanlar tarafından teknik bilgiler aktarıldı ve uygulamalar yapıldı.


ExxonMobil, suda çözünen ve düz metal işleme sıvıları Mobilcut ve Mobilgrind gamına eklediği yeni ürünlerini Türkiye pazarına sundu. Mobilcut ve Mobilgrind ürünlerinin lansmanı,        Divan İstanbul Asya Oteli’nde gerçekleştirildi.

Lansman kapsamında, ürünler ve kullanım alanları konusunda teknik bilgiler aktarıldı ve katılımcılarla birlikte Yamazaki Mazak firması ziyaret edildi. Ziyaret süresince, takım tezgahlarının üretim aşamaları ve çalışma süreçleri gözlemlendi. Mobilcut ile Mobilgrind metal işleme sıvılarının makinelerde kullanımı uygulamalı olarak katılımcılara gösterildi.

Mobilcut

 

Yeni seri Mobilcut ürünleri, bakım mühendislerine, takım tezgahı operatörlerine ve satın alma yetkililerine, küresel ölçekte metal işleme endüstrisinin çok çeşitli taleplerini karşılamakta yardımcı olmak üzere geliştirildi. Mobilcut soğutma sıvıları, uzun hizmet ömrü sunarak, bakım amaçlı duruş sürelerini ve toplam maliyetleri azaltmakta, böylece takım tezgahlarının etkinliğini, kullanılabilirliğini ve verimliliğini artırmaktadır. Karıştırması kolay ve çok amaçlı uygulamalarda kullanılan, Mobilcut 100, 200 ve 300 serilerinde yapılan son yenilikler, kolay atık yönetimi de sağlamaktadır. Son sağlık ve emniyet düzenlemelerine uygun olan Mobilcut serisi ürünleri, yeni nesil Mobil DTE 10 Excel hidrolik yağları ve Mobil Vactra kızak yağları ile tam uyum göstermekte ve kolay atık yönetimi sağlamaktadır.

ExxonMobil Avrupa, Orta Doğu Endüstriyel Yağlar Pazarlama bölümünden Umut Ürkün; “Üstün kaliteli Mobilcut kesme sıvıları, yıllardır dünyanın dört bir yanındaki başarılı şirketlerin, sürekli gelişim amaçlı bakım stratejilerinin temel bir parçası olmuştur. Yeni seri suda çözünen Mobilcut metal işleme sıvılarının geliştirilen performansı ile müşterilerimizin mühendislik bölümlerine, tezgahlardaki kesme sıvılarının ömrünün artırılması ve fabrikalarındaki verimliliğin en üst düzeye çıkarılması için yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz. ExxonMobil, yüksek teknolojili yağlar pazarlamanın yanısıra, üstün uygulama uzmanlığı ve gelişmiş teknik destek hizmetleri sayesinde, müşterilerine en uygun yağlama çözümlerini sunmayı da hedefliyor” dedi.

Mobilgrind

 

Metal işleme endüstrisinde sürekli artan daha yüksek hız, daha iyi hassasiyet ve daha yüksek verimlilik taleplerini karşılamak üzere ExxonMobil, mevcut Mobilmet serisine ilave olarak yeni bir taşlama, honlama ve elektro erozyon tezgah yağları serisini sundu.  Düz taşlama sıvısı teknolojisindeki en son gelişmeleri takip eden yeni Mobilgrind serisi yağları, çeşitli metal işleme faaliyetlerinde mükemmel yüzey kalitesi ve uzun takım ömrü sağlamak üzere tasarlandı.

Yeni Mobilgrind serisi, her biri en güncel çevre, sağlık ve emniyet alanındaki gelişmelere uygun, çok yüksek işleme performansı sunmak üzere formüle edilmiş altı üründen oluşmaktadır. Taşlama taşının çabuk dolmasını engellemek ve taşın ömrünün uzamasına yardımcı olmak üzere tasarlanan Mobilgrind serisi ürünleri, geniş uygulama yelpazesinde, üstün yüzey kalitesi sunarak taşlama giderlerinin azalmasına ve verimliliğin artmasına yardım eder.

Mobilcut ve Mobilgrind işleme sıvıları serisi veya diğer Mobil markalı endüstriyel yağlar ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi için www.mobilindustrial.com.tr adresini ziyaret edebilir, teknik.destek@exxonmobil.com adresinden veya 0216 468 96 96 numaralı telefondan ExxonMobil Yağları Teknik Destek Masası ile temasa geçebilirsiniz.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=1102

Yazan - Kas 22 2011. Kategori Haberler, Madeni Kimyasal. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı