Euro 5 Cummins Motor ve ZF Şanzımanla AVİA Kamyonlar Türkiye’de

6 ile 12 ton kategorisindeki ünlü Çek Cumhuriyeti hafif kamyon üreticisi AVIA, Türkiye temsilcisini Ulubaşlar Holding bünyesinde faaliyet gösteren Ulucar otomotiv olarak belirledi. Ulubaşlar Holding otomotiv sektöründe 38 hizmet noktasıyla 7 yıldan beri proton marka araçların Türkiye Distribütörlüğünü sürdüren  Ulu Motoru da bünyesinde bulundurmaktadır.Otomotiv sektöründe 1971 yılından beri faaliyet gösteren Ulubaşlar Holding ticari araç pazarında da tecrübelerini avia müşterileriyle paylaşacak.

Avrupa’ nın en önemli otomotiv üretim merkezlerinden biri olan Çek Cumhuriyeti 1919 yılında kurulmuş olan Avia markasıyla hafif ticari sektöründeki üstünlüğünü de kanıtlamış durumdadır.Çek Cumhuriyeti Avia markasıyla hafif ticari araç üretim tesislerindeki teknolojisini her geçen yıl daha da geliştirmiş ve geliştirmeye çalışan bir ülkedir.

6 ile 12 ton arasında tamamıyla rekabetçi bir ürün yelpazesine sahip olan Avia diğer üreticilerle işbirliği yerine kendi üretim tesislerinde, kendi teknolojisiyle kalite, sağlamlık ve güvenilirlik vizyonuyla üretim yapmaktadır.3 farklı model, 5 farklı şase tipi ve 3,4 ile 7,5 m arasında değişen 6 farklı dingil opsiyonuyla Türkiye pazarına Ulucar otomotivle giren Avia, pazarda rekabetçi ve yenilikçi ürünlerle müşterisine ulaşmayı planlıyor.

D75, D100, D120 modelleri 4500cc’ lik 160 ve 185 hp Euro5 Cummins Motor ve zf şanzıman özelliğiyle pazara sunuluyor.

Avia Türkiye’de şehir içi dağıtımda 12 ton kamyonların giderek artan kullanımı nedeniyle D75, D100,D120 modelleri için alçak basamak ve şasi yüksekliğini korumayı amaçladı. Şasi ve süspansiyon tasarımınıda buna göre belirledi.Ayrıca Avia güçlendirilmiş şase yapısıyla sınıfının en dayanıklı hafif ticari markası olmayı amaçlıyor.

Avia’ nın modern kabini tüm modellerinde kullanıldı. Ön tampondan arka bölüme kadar olan mesafe yataklı kabinde daha da arttırılarak güvenlik ve sürüş hakimiyeti daha da arttırıldı. Yataklı kabinde yatağın istenildiği zaman katlanabilir özelliği bulunmaktadır. Katlanabilir ranza sayesinde kullanılabilir 200 lt saklama alanı yaratılmıştır. Pazar ve müşteriye bağlı olarak sunulan avia kabinleri sağlanan donanım seçenekleriyle adeta bir otomobil konforu ve aynı zamanda üstün bir ergonomi sunmaktadır.Tüm modellerinde standart olarak sunulan ABS ve klimada, segmentindeki diğer markalardan ayrılmasını sağlamakta.

Avia Türkiye şartlarındaki yol yapısına göre dizayn edilmiş bir ticari araç.Uzun ömürlü şase yapısı 8 yıl anti paslanmazlık garantisindedir.Uzun yol yük taşımacılığı içinde çok uygun olan Avia modelleri güçlü ve uzun ömürlü cummins motor sayesinde uzun yol şoförlerinin de tercihi oluyor.Euro5 motorlu Avia D120, opsiyonel çeki demiri ve ek dingil sayesinde 22 ton ağırlığa kadar olan brüt yükleri çekebilmektedir.Avia halihazırda Avrupa Birliğinin önde gelen diğer  kamyon üreticilerinin de kullanmış  ve test etmiş olduğu Albion dingilleri kullanmakta.

Türkiye genelinde avia için yaygın satış, servis ve yedek parça hizmeti verecek olan Ulu car otomotiv hafif ticari sektöründeki markası için çalışmalarını hızla sürdürüyor..


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=761

Yazan - Eki 10 2011. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

3 yorum - “Euro 5 Cummins Motor ve ZF Şanzımanla AVİA Kamyonlar Türkiye’de”

 1. Mukemmel bır arac uretıLmıs..Saseyı Tırlarınkınden kalın tasarLanmıs ..15 veya 16 tonLuqu varmı bunun

 2. İsmail Gençalioğlu

  Araçlarınızın model ve kapasitelerini belirten broşur gönderirmisiniz

  Adres :
  İpek Madencilik Gıda San ltd.şti
  Çeltek Mahallesi İstiklal Cad. no 131
  Suluova / AMASYA

 3. Nurettin GÜN

  Arkadaşlar 30 yıl ağır vasıta araç kullandım,enter kamyon u ve BMC 26,220 dev fatih kamyonlarıda kullandım,en sevdigim motor cummins motorlar,resimdeki kamyoneti çok beyendim,AVIA fabrikası,net 20 ton kapatiseli 300 beygirlik bir kırkayak kamyon,ve 20+1 kişilik burunsuz minibüs çıkarmalı ki,ceyhan adana,ceyhan osmaniye,ceyhan iskenderun,ceyhan kozan,ceyhan kadirli,ceyhan yumurtalık,yollarında AVIA minibüsleri kendini göstersin,hoşcakalın.

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı