Erensan ESB serisi kazanlara dünya çapında yoğun ilgi

Erensan’ın ESB serisi yüksek basınçlı buhar kazanlarına sanayi ülkelerinden talep,

Basınçlı Kap ve Kazan Sektörünün öncü kuruluşu Erensan tarafından geliştirilen ve yüzde 91 verimle çalışan ESB Serisi Buhar Kazanları, başta COCA COLA, ÜLKER ve DP ENERJİ olmak üzere dünya çapında üretim yapan pek çok büyük sanayi kuruluşundan tam not aldı.
Erensan mühendislerince geliştirilen ESB Serisi Yüksek Basınçlı Buhar Kazanları, üç geçişli teknolojisinin sağladığı yüksek verim ile yoğun üretim yapan yerli yabancı pek çok firmanın üretim verimliliğinde önemli rol oynamakta.
ESB Serisi Yüksek Basınçlı Buhar Kazanları İsrail, Norveç ve Rusya başta olmak üzere 72 sanayi ülkesine ihraç ediliyor. Yüksek mühendislik ve uygulanan ısıl tasarımı sayesinde yanma odasında tam yanma gerçekleştiren Üç Geçişli ESB Serisi Kazanlar, benzerlerine oranla daha fazla kuru buhar üretiyor.


Yurt içinde Erensan referansları arasına en son katılan firmalar arasında;
SÜTAŞ’a bağlı Bursa Karacabey’de tarımsal faaliyetler yürüten TARFAŞ A.Ş. de yem üretimi gerçekleştireceği yeni tesislerinde, Erensan ESB – 3000 kg/h buhar kazanını tercih eden en son firma oldu. Temmuz 2011 başında faaliyete geçmesi planlanan büyük baş hayvan yemi, karma yem üretim tesisi 11 Milyon Lira yatırım ile 40 ton/saat kapasiteye sahip.
ÜLKER GRUBU’na ait; Adapazarı – Pamukova’da 40bin m² kapalı, 140 dönüm arazi üzerinde hijyenik kağıt üretimi yapacak olan TÜL KAGIT, ERENSAN ATIK ISI KAZANI ve BUHAR KAZANI ile faaliyete başlayacak. Ağustos 2011 tarihinde üretime başlayacak olan tesis 70 bin ton/yıl üretim kapasitesine sahip. 10250 kg/h kazan kapasitesine sahip ERENSAN Atık Isı Kazanı’ndan faydalanılarak elde edilen buhar proses amaçlı kullanılırken, 20 ton/h kapasiteye sahip Çift Külhanlı Buhar Kazanı sistemin buhar ihtiyacını karşılayacak.
ÜLKER, TURKUVAZ, TAYAŞ GIDA, POLİYA TEKSTİL, ŞİMŞEK BİSKÜVİ, ERCİYES ÇELİK HALAT AŞ. ve ALLCO A.Ş. gibi sanayinin dev firmaları üretiminde ERENSAN dedi.
Üç Geçişli ESB Serisi Kazanların Teknik Özellikleri şöyle:
• 1 t/h ile 30 t/h arası buhar üretim kapasiteli, sıvı ve gaz yakıtlı, yüksek basınçlı buhar kazanı
• % 91’e varan kazan verimleri ve entegre ekonomizörlü uygulama % 97’e varan verim.
• Optimum su-buhar hacmi oranı ile maksimum ısı transfer yüzeyi
• Isıl tasarım sayesinde tam yanma, düşük Nox ve düşük yanma odası yükü (< 1,3 MW/m3)
• CE basınçlı kaplar direktifine, Avrupa normlarına (EN) uygun tasarım


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=172

Yazan - Tem 5 2011. Kategori Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı