Enerji yönetim şirketi ABD’li Eaton, Türk Şirketi Polimer Kauçuk ile anlaşma sağladı

Eaton İcra Kurulu Başkanı Alexander M. Cutler

 ABD’nin enerji yönetim şirketlerinden Eaton Corporation, hidrolik ve endüstriyel hortumlar üreten Polimer Kauçuk Sanayi ve Pazarlama A.Ş.’yi satın alma kararı aldı. Polimer Kauçuk San. A.Ş.  Volvo, Komatsu, Caterpillar, Putzmeister gibi iş makinesi üreticilerine, otomotiv sanayiine, inşaat ve tarım sektörlerine farklı tiplerde hortum üretiyor.

Çeşitli endüstriyel sektörlerde faaliyet gösteren ABD’li enerji üretim şirketi Eaton Corporation, hidrolik ve endüstriyel hortumlar üreticisi Polimer Kauçuk Sanayi ve Pazarlama A.Ş.’yi satın alma konusunda anlaşmaya vardı. Eaton Coporation, 24 Şubat 2012’de New York’ta finansal analistleriyle yaptığı yıllık toplantısında Polimer A.Ş. ile özel satış koşullarına tabi olarak anlaşma yapacağını duyurdu. Merkezi Çerkezköy’de bulunan Polimer A.Ş. nin inşaat, madencilik, tarım, petrol ve doğal gaz, imalat, yiyecek/ içecek ve kimya sektörlerinde kullanılan SEL markalı hortumları dünyanın çeşitli ülkelerinde satılıyor.

Eaton İcra Kurulu Başkanı Alexander M. Cutler

Anlaşma ile ilgili açıklamada bulunan Eaton İcra Kurulu Başkanı Alexander M. Cutler, “Polimer Kauçuk’un grubumuza katılmasıyla Eaton’ın hortum ürünleri portföyü önemli ölçüde genişleyecek. Bu satın alma aynı zamanda Eaton’ın global hortum üretiminin kapsama alanını da genişletecek ve müşteriye özel çözümlerle gelişmekte olan pazarlara daha iyi hizmet vermemizi sağlayacak. İşlemin, bu yılın ikinci çeyreği başlarında sonuçlanmasını bekliyoruz” dedi.

Eaton’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Hidrolik Grubu Başkanı Astrid Mozes ise; “Bu bölgedeki müşterilerimizin ve distribütörlerimizin büyük bir kısmı kendi sektörlerinde global liderler. Bu satın alma, ürün yelpazesinin genişlemesi yanında  bölgesel üretimimizi ve sıvı taşıma ihtiyaçlarını karşılama kapasitemizi de önemli ölçüde arttıracak. Anlaşma tamamlandıktan sonra tüm yeni müşterileri, distribütörleri, tedarikçileri ve çalışanları Eaton ailesine bekliyoruz” dedi.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=1931

Yazan - Nis 9 2012. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı