En Yeni Dişli Üretim Teknolojisi Türkiye’de

KAPP-NILES

Dişli Taşlama Merkezi KX 100 DYNAMIC

 

KX 100 DYNAMIC, hali hazırda KX 160 TWIN Çift fenermili yapı uygulamasından sistematik olarak daha ileri bir geliştirme sunar. Yeni, yenilikçi ve patentli makine  kavramı yardımcı proses zamanını en düşük seviyeye indirir ve ayarlama/programlama zamanını azaltır. Entegre yükleme fonksiyonu ve opsiyonel olarak uygun otomatik çalışma parçası fikstür geçişi, KX 100 DYNAMIC makina konseptini , geniş talaş kaldırma ölçüsü ile dışsal mahmuz ve helisel dişli seri üretiminde en mükemmel çözüm olarak sunar. Çoklu Dişli Taşlama, bilenebilir taşlar ile yapılabilir. Opsiyonel ölçme ünitesi, amaca uygun tüm dişli karakteristiklerini , ölçmeye ve analiz etmeye imkan verir. Makine konseptinin ana avantajı; otomatik fonksiyonları ile komple bir entegrasyondur.
KX 100 DYNAMIC sert metal torna tezgahı ile kombine edilerek WEISSER – KAPP MultiCELL‘ e dönüşür. Bu üretim sistemi  dişlileri tek hücrede  sert metal tornalamasını ve dişli taşlamasını yüksek verimlilik ve yerden tasarruf ederek en üst düzeyde fayda sağlar.
Teknik Bilgiler / Technical Data
Dişli çapı / Tip diameter    maks.    125    mm
Modül Aralığı / Module range        0.5 – 3.0    mm
Dişli genişliği / Gear width    maks.    80    mm
Helis açı / Helix angle    maks.    ± 35    Derece
Kontrol Ünitesi / Control    Siemens Sinumerik 840D sl
DAHA FAZLA BİLGİ TALEBİ İÇİN TIKLAYINIZ >>

Gear Center KX 100 DYNAMIC

The KX 100 DYNAMIC represents a systematic further development of the technology already applied in the KX 160 TWIN multiple spindle construction. The new, innovative and patented machine concept makes it possible to minimize the auxiliary process times and to reduce setting-up efforts. The integrated loading function and the optionally available automatic changeover of the workpiece fixture, makes the KX 100 DYNAMIC machine concept the perfect solution for large batch size as well as mass production of external spur and helical gears. Continuous generating with dressable tools is the grinding method. The optional measuring unit allows the measuring and analysis of all relevant gear characteristics.  The main advantage of the machine concept is the complete integration of the automation functionalities.

The KX 100 DYNAMIC can be combined with a turning machine to a WEISSER-KAPP MultiCELL. This makes the complete hard finishing of gears possible in one integrated cell, consequently maximizing productivity and the utilization of space.

Teknik Bilgiler / Technical Data
Dişli çapı / Tip diameter    maks.    125    mm
Modül Aralığı / Module range        0.5 – 3.0    mm
Dişli genişliği / Gear width    maks.    80    mm
Helis açı / Helix angle    maks.    ± 35    Derece
Kontrol Ünitesi / Control    Siemens Sinumerik 840D sl

e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=1500

Yazan - Oca 3 2012. Kategori Dişli, Güç Aktarma Elemanları, Haberler, Makine. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı