E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

En Emniyetli Asansörlerin Üreticisi Otis’in Önceliği ‘Tam Güvenlik’

Otis_2

Dünyanın ilk emniyetli asansörünü icat eden Otis, kurulduğu günden bu yana en emniyetli asansörleri üretmeye devam ederken, iş sağlığı ve güvenliği konusunda da sektördeki öncülüğünü sürdürüyor. Tüm çalışanların görevini en güvenli şekilde yapması için eğitim ve emniyet denetimine çok önem verdiklerini belirten Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Sürdürdüğümüz eğitim çalışmaları ile tehlike ve risklerin farkına varılmasını sağlıyoruz. Temel amacımız, üretimden servis aşamasına kadar tüm süreçte güvenlik ve denetime öncelik vererek, her türlü riskin oluşmasını önlemek” dedi.

‘Emniyet’ kavramının Otis’in kurulduğu ilk günden itibaren en öncelikli konu olduğunun altını çizen Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, ‘9-14 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’ ile ilgili yaptığı açıklamada, “Hem çalışanlarımız hem kullanıcılar için daha emniyetli teknolojiler geliştirmek amacıyla sürekli çalışıyoruz. İş sağlığı ve güvenliği bilincini artırmak için çalışma hayatında güvenlik kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bu konudaki projelerini yakından takip ediyor ve mümkün olduğunca ilgili çalışmalara dahil oluyoruz.” diye konuştu.

‘Önce emniyet’ ilkesini kurum politikası olarak benimsedik
‘Önce emniyet’ ilkesinin Otis’te bir kurum politikası olarak benimsendiğine dikkat çeken Özgür Aren, “Otis Türkiye bünyesinde, tüm tesisat, montaj ve servis görevlerinin her seferinde mümkün olan en güvenli şekilde yapılmasını sağlamak amacıyla standart prosedürleri yerine getiriyoruz. Ayrıca, Otis Global’de kullanılan dünya standartlarını da aynen uyguluyoruz. ‘Çevre, Sağlık ve Emniyet’ uygulamalarının bu sistem içinde yürütüldüğü Otis Türkiye’de, her zaman ‘çift emniyet’ sistemi uygulanıyor. Yani bir emniyet sisteminin devre dışı kalması durumunda diğer sistemin çalışanı koruması hedefleniyor” şeklinde konuştu.

Temel emniyet kurallarının sıkı takip edildiği sistem
Çalışanların koruyucu ekipmanından kullandığı malzemelere kadar, temel emniyet kurallarının çok sıkı takip edildiği Otis Türkiye’de, çalışanlara yalnızca ‘Çevre, Sağlık ve Emniyet’ departmanı tarafından değil, üst düzey yöneticiler ve saha yöneticileri ile mühendisleri tarafından da emniyet denetimi yapılıyor. Kullanımdaki asansörler ise her yıl ‘Otis Emniyet Denetimi’ kapsamında yılda bir defa kullanıcıların güvenliği için emniyet gereklilikleri açısından denetleniyor.

‘Ayın Bay Doğrusu’ ile farkındalık yaratılıyor
Emniyet kuralları düzenli mesajlarla tüm çalışanlara duyuruluyor. Her ay, güncel konuları içeren ‘Ayın Konusu’ yayınlanıyor ve emniyetle ilgili uygulamaları yerine getiren çalışanlar için sürdürülen ödül sistemi ile ‘Ayın Bay Doğrusu’ seçiliyor.

Ana faaliyet alanı asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen yol olan Otis Türkiye; sürekli genişleyen servis portföyü ve kadrosuyla, Türkiye’de yaklaşık 15 bin asansöre servis hizmeti veriyor. Konutlardan gökdelenlere kadar her çeşit yapı grubuna servis sağlayan Otis Türkiye, bulunduğu bölge ile birlikte, dünyanın dört bir yanındaki prestijli projelere özel asansörler üretmeye devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir