Dünyada SolidWorks Sertifikası Sahibi Kullanıcıların Sayısı 50.000’i Aştı


Endüstri Tarafından Onaylanmış Başarı, Çalışanlara ve Şirketlere Rekabet Üstünlüğü Kazandırıyor

Uzun yıllardır Türkiye’de endüstriyel üretim alanındaki pek çok firmanın da tercihi olan Dassault Systèmes SolidWorks Corp. takdir gören SolidWorks eğitim sertifikasyonu programında 50.000 inci sertifikasını verdiğini duyurdu. 10 yılı aşkın süre önce oluşturulan sertifikalı statüye ulaşmak, SolidWorks® yazılımı kullanıcılarının SolidWorks yazılımıyla başarıya ulaşmak için gerekli araçlara ve kapasiteye sahip olduğunu onaylıyor. SolidWorks’daki anahtar becerilere ve kavramlara odaklanmanın yararları, SolidWorks sertifikalı profesyoneller için doğrudan daha fazla iş fırsatı ve kariyerlerinde daha fazla ilerleme anlamına geliyor. Ayrıca şirketler de SolidWorks programlarının rakiplerine karşı üretkenlik üstünlüğü ve karlılık sağlayan güçlü bir araç olarak değerinin farkında.

Dassault Systèmes SolidWorks Corp.

Colorado Üniversitesi, Boulder makine mühendisliği öğrencisi Emma Katharine Singer, dünyada SolidWorks sertifikası alan 50.000 inci kişi oldu. Emma, iki yıl önce, Brooklyn’deki bir aydınlatma fabrikasındaki stajı sırasında SolidWorks yazılımını kullanmaya başlamıştı. SolidWorks eğitim materyallerinin yardımıyla, Emma programı kullanmayı yalnızca birkaç gün içerisinde öğrendi. Emma artık Sertifikalı SolidWorks Üyesi (CSWA) ve sertifikasyonunu diğer mühendislik öğrencilerinin SolidWorks’ü öğrenmelerine yardımcı olan bir öğretim asistanı olarak kullanıyor.

SolidWorks sertifikasyonu öğrenciler için; iş arayan bir adayı rakiplerinden ayıran “endüstri tarafından onaylanmış başarı” işlevi görüyor. Şirket profesyonelleri için ise; sertifika sahibi kullanıcının SolidWorks yazılımını kullanarak kaliteli tasarımlar yapacağı ve kuruluşa değer katacak yeteneklere sahip olduğunu anlamına geliyor. İşverenler hem daha doğru işe alım kararları vermek hem de çalışanlarının profesyonel gelişimlerine yatırım yapmak için bu sertifikasyona güveniyorlar.

Sertifikalı SolidWorks Profesyoneli (CSWP) ve Sertifikalı SolidWorks Uzmanı (CSWE) sertifikasyonları iş fırsatları elde etmemi sağlamanın yanında, maaşımın da artmasına neden oldu,” diye konuşan dünyaca ünlü ses sistemleri üreticisi “JL Audio” şirketi çalışanlarından “Bill Hamze” sözlerine şöyle devam etti: “SolidWorks sertifikasyonu ciddi bir iş – tasarımcıların becerilerini bilmesine, yeterliklerini kanıtlamasına ve genel olarak daha etkili ve pazarlanabilir hale gelmesine yardımcı oluyor. Bundan sonraki hedefim, mevcut tüm SolidWorks sertifikalarını almak.”

SolidWorks sertifikasyonu, CSWA’dan en deneyimli profesyoneller için CSWE’ye kadar çeşitli beceri düzeylerine göre aşamalara ayrılıyor. Kaplama ve metal levha gibi uzmanlık unvanları da bulunuyor. Program, farklı endüstrilerden mühendislerin ve tasarımcıların ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlanıyor. Sınavlar Türkçe, İngilizce, Fransızca, Portekizce ve Korece dahil çeşitli dillerde yapılıyor ve sertifikasyon tüm dünyada tanınıyor ve geçerli oluyor.

DS SolidWorks sertifikasyon programı yöneticisi Jeremy Luchini ise şöyle konuşuyor: “Kullanıcılarımız sürekli öğrenmeye ve kariyerlerinde ilerlemeye kendini adadı ve sertifikasyon programımızı bunu desteklemek için kullanıyorlar. Eğitim ve öğrenme gelişen tasarımın kritik bileşenleridir ve biz sertifikasyonu ciddiye alıyoruz – hem kullanıcılarımız hem de onların çalışanları için değerli olmalı. Bugüne kadar programla bunu başardık ve son derece başarılı kullanıcı tabanımızla bir sonraki dönüm noktasını sabırsızlıkla bekliyoruz.”


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=1922

Yazan - Nis 9 2012. Kategori Haberler, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

3 yorum - “Dünyada SolidWorks Sertifikası Sahibi Kullanıcıların Sayısı 50.000’i Aştı”

  1. […] Dünyada SolidWorks Sertifikası Sahibi Kullanıcıların Sayısı 50.000’i Aştı “SolidWorks 2012” İşleri Yönlendirecek Tasarım Çözümleri Sunuyor Yenasoft’tan SolidWorks 2012 Yenilikleri Eğitim DVD’si Hediye! Alüminyum tesisi üretiminde dünya lideri Vig Makina, SolidWorks ile başı çekiyor Yenasoft’tan Hiç Yapılmamış Bir Hizmet; İnternet Seminerleri! Tasarımda Geleceğin Sosyal Medya Platformu: Let’s Go Design SolidWorks Parmaklarını Yitirenlerin Umut Işığı Oldu SolidWorks almayı düşünüyorsanız şimdi tam zamanı!! 2 boyutlu tasarımdan 3 boyuta ve SolidWorks’e geçiş… […]

  2. […] Dünyada SolidWorks Sertifikası Sahibi Kullanıcıların Sayısı 50.000’i Aştı “SolidWorks 2012” İşleri Yönlendirecek Tasarım Çözümleri Sunuyor Yenasoft’tan SolidWorks 2012 Yenilikleri Eğitim DVD’si Hediye! Alüminyum tesisi üretiminde dünya lideri Vig Makina, SolidWorks ile başı çekiyor Yenasoft’tan Hiç Yapılmamış Bir Hizmet; İnternet Seminerleri! Tasarımda Geleceğin Sosyal Medya Platformu: Let’s Go Design SolidWorks Parmaklarını Yitirenlerin Umut Işığı Oldu SolidWorks almayı düşünüyorsanız şimdi tam zamanı!! 2 boyutlu tasarımdan 3 boyuta ve SolidWorks’e geçiş… […]

  3. yinede yetersiz bir sayı bence

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı