Dünya Demiryolu Sektörünün Zirvesi Büyük İlgi Gördü!

1457425076_EurasiaRail_4

6. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı – Eurasia Rail, 30 ülkeden 300 firmayı, 52 ülkeden gelen 11.539 profesyonel ziyaretçiyle buluşturdu. Fuar, katılımcılarına ve ziyaretçilerine yeni iş ve işbirliği fırsatları yaratılmasına katkı sağladı. T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve T.C. Devlet Demiryolları’nın ev sahipliğinde gerçekleşen fuar, TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ, TÜLOMSAŞ ve KOSGEB tarafından da desteklendi.

“Avrasya bölgesinin tek ve dünyanın en büyük 3. demiryolu fuarı” olma özelliğini taşıyan Eurasia Rail; 3 – 5 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde bölgenin demiryolu, alt yapı ve lojistik sektörlerini bir araya getirdi. Fuar ile eş zamanlı gerçekleşen konferanslar ile hem katılımcılar hem de ziyaretçiler; sektörlere ait son gelişmeler, yenilik ve teknolojiler ile, sektör sorunları ve çözümler konusunda bilgi edindiler.

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey’nin grup şirketleri arasında yer alan TF Fuarcılık ve EUF – E Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen, Avrasya bölgesinin tek ve dünyanın en büyük 3. demiryolu fuarı olan Eurasia Rail; sektörde lider firmaların ve ülkelerin katılımı ile verimli iş birliklerinin gerçekleşmesine ve sektörün gelişmesinde katkıda bulundu.

Fuarın açılışını T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, T.C.D.D. Genel Müdürü Ömer Yıldız, Uluslararası Demiryolu Birliği Genel Müdürü Jean Pierre Loubinoux, ITE Group Bölge Direktörü Vincent Brain, ITE Group Endüstri Direktörü Laurent Noel, ITE Turkey Genel Müdürü Burcu Başer ve ITE Turkey Nakliye & Lojistik Grup Direktörü Moris Revah gerçekleştirdi.

Fuarın ilk günü düzenlenen konferans kapsamında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Danışmanı TÜVASAŞ Eski Genel Müdürü Prof. Dr. Metin Yerebakan moderatörlüğünde; UIC – Uluslararası Demiryolu Birliği Jean Pierre Loubinoux, Siemens Mobility Genel Müdürü Cüneyt Genç, GE Ulaştırma – Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Rusya Ulaştırma CEO’su Gökhan Bayhan ve Almanya Demiryolları (DB) Benoit Schmitt’in konuşmacı olduğu “Demiryolu Açık Oturumu” gerçekleşti. Fuar katılımcıları ve ziyaretçileri için oldukça verimli geçen bu oturumda, demiryolu sektörüyle ilgili en son gelişmeler paylaşıldı.

Fuar ikinci ve üçüncü gününde ise akademisyenler, sektör STK’ları yetkilileri, devlet kurumlarının ve uluslararası firmaların üst düzey yetkililerinin yer aldığı konferans programı; “Kent içi Raylı Sistemler”, “Demiryolu Araçlarındaki Gelişmeler”, “Emniyet Yönetim Sistemleri” ve “Demiryollarında Özel Konular” başlıkları altında gerçekleşti. Düzenlenen panellerde ise; “Demiryolu Sektöründe AR-GE Faaliyetleri”, “Demiryolu Hatlarının Bakım ve İzlenmesinde Yeni Çözümler”, “Hızlı Tren Sistemlerinde Emniyet Özellikleri”, “Demiryollarında Katma Değeri Yüksek Çelik Ürünler” ile ilgili bilgiler katılımcı ve ziyaretçilerle paylaşıldı.

ITE Turkey Nakliye & Lojistik Grup Direktörü Moris Revah: “Sektördeki önemli gelişmeleri, son teknolojileri, yeni ürünlerin tanıtımları ile Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı Eurasia Rail; düzenlendiği günden bu güne tüm dünyanın dikkatlerini üzerine çeken bir platform olmayı başardı. Bu yıl 6’ncı kez düzenlediğimiz Eurasia Rail, 30 ülkeden 300 katılımcı firmayı, 52 ülkeden 11.539 ziyaretçiyle buluşturdu. Fuar sayesinde katılımcılar birbiriyle tanışma fırsatı buldu ve yeni iş fırsatları da beraberinde geldi. Fuarın demiryolu sektörünün 2023 yılı hedeflerine ulaşmasına destek sağlayacağına inanıyoruz.

Başarıyla gerçekleştirdiğimiz fuarın ardından, bu alandaki yeni bir yatırımımız olan 1. Uluslararası Petrol, Demiryolları ve Limanlar Konferansı’na odaklandık. 15 – 16 Mayıs 2016 tarihleri arasında ITE Turkey’in bünyesinde yer alan EUF – E Uluslararası Fuarcılık ve İran İslam Cumhuriyeti Demiryolları (RAI) ev sahipliğinde gerçekleşecek konferans, Orta Doğu, Orta Asya ve komşu bölgelerde demiryolları, petrol ve doğalgaz endüstrileri ve de önemli limanlar arasında işbirliği sağlamayı amaçlıyor. Türkiye’nin hedef pazarları arasında yer alan İran’da gerçekleşecek olan konferans, demiryolu sektörünün büyümesine katkı ve ihracatın artmasına ivme sağlayacak.” dedi.

ITE Group’un içinde Eurasia Rail’in de yer aldığı “taşımacılık ve lojistik” alanında 12 ülkede düzenlediği, bölgelerinin en büyükleri olan 17 fuar sayesinde sektöre özel bir uzmanlığı bulunuyor. ITE Group’un sağladığı güçlü küresel ağ ile ITE Turkey’in deneyimi ve portföyünü birleştiren Eurasia Rail, demiryolu sektörü için fayda yaratmaya devam edecek. 7. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı – Eurasia Rail, 2 – 4 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5528

Yazan - Mar 15 2016. Kategori Fuar, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı