Doğru Enerji Yönetim Sistemleri Piltech’de

Altınay Bekar_523x768

Kış aylarının etkisini iyice hissettirmeye başladığı bugünlerde, zaman zaman ortaya çıkan elektrik kesintileri hem iş hayatını, hem de günlük yaşamı sekteye uğratabiliyor. Bu durum firmalar ve bireyler için ciddi zaman ve enerji kayıplarına yol açarken çeşitli çözüm önerileri üzerinde duruluyor. UPS, jeneratör gibi enerji depolama sistem ve cihazları, hayatın akışını kesintisiz bir şekilde sürdürmek için bu yöntemlerin başında geliyor.

“Günümüzde artan nüfus, sanayileşmenin etkisi ve pek çok ülkenin kısıtlı kaynaklara sahip olması nedeniyle enerji üretimi ve tüketimi arasındaki fark hızla büyümektedir.” diyen Eko Fuarcılık Fuarlar Müdürü Müdürü Altınay Bekar, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Mevcut enerji kaynaklarından daha etkili bir biçimde yararlanmak giderek artan bir önem kazanıyor Enerji depolama yöntemleri ile enerji sistemlerinin verimi artırılmakta ve enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Yapılan akademik araştırmalara göre, ısıl enerjinin depolanarak yeniden kullanılması, kış aylarında ısıtma sistemlerinde yüzde 22, yaz aylarında iklimlendirme sistemlerinde ise yüzde 40’a varan oranda bir enerji tasarrufu sağlayabilmektedir. Bu ihtiyacı göz önüne alarak önümüzdeki kasım ayında düzenleyeceğimiz Piltech Fuarı’nda enerji depolama sistemleri, bileşenleri, malzeme ve ekipmanlarına ayrı bir önem veriyoruz. Piltech’de yeni ve sürdürülebilir teknolojiler ile üretilmiş ürün ve sistemler sergilenirken fuar boyunca düzenlenecek çeşitli etkinlikler, sektörün ortak platformu olacaktır.”
Piltech Pil Akü Batarya ve Elektro-Mobilite Fuarı
‘Piltech Pil Akü Batarya ve Elektro-Mobilite Fuarı’, 16 – 18 Kasım 2016 tarihleri arasında, Yeşilköy (İFM) İstanbul Fuar Merkezi’nde 11. holde düzenlenecektir. Piltech, İFM’de 9. ve 10. hollerdeki Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı ile eş zamanlı olarak 11. holde düzenlenen Tirex Lastik ve Teknolojileri Fuarı ile birlikte gerçekleştirilecektir. Fuar; elektrikli otomobiller, enerji depolama sistemleri, teknolojileri, malzemeleri, test/kontrol ölçüm cihazları, şarj üniteleri, geri dönüşüm ve atık yönetimi ile akülerden pillere uzanan geniş ürün ve hizmet yelpazesini içermektedir.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5135

Yazan - Oca 14 2016. Kategori Fuar, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı