Dişli sektöründe standartların belirlenmesi

Birkaç gerçek dişli teknolojisinin ne kadar ileri gittiğini göstermeye yetecek:Şu andaki dişli üniteleri 20 30 yıl önceki atalarından %50-60 daha hafiftir; daha küçülmüş ve sessizleşmişlerdir ve  enerjiyi daha verimli destekler. Üretim maliyetleri de yaklaşık olarak %20 azalmıştır. Buna rağmen fiziğin kuralları aynı kaldığı için dişli üniteleri içindeki kuvvetler öyle bir dereceye varmıştır ki, şekil değişimleri ihmal edilemez hale gelmiş ve bu şekil değişimleri tasarımda hesaba katılmak zorunda kalmıştır. Bu tasarım mühendislerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Farklı endüstri dallarının ihtiyaçlarını karşılamak için yaratılan ürün ağaçları standartlaştırılmış komponentlerin maliyet verimliliği ile bireysel çözümlerin hassas uyumunu birleştirir. 1999 yılında uluslararası piyasalara sürülen ve 50-280 kW arasında çalışan “Torque Master” böyle bir platformdur. Bu üniteler ilk olarak PVC üretiminde kullanılmış olup paralel ve ters dönen twin worm ekstruderler için tasarlanmıştır. Bu dişliler kendilerini, yüksek güvenilirlikleri ve güç yoğunluğu sayesinde endüstri standartları olarak belirlemişlerdir.

Bu makalenin devamını bilgisayarınıza indirmek veya okumak için TIKLAYINIZ>>

Benzer Haberler:

Dişli Kutusu Tasarımı ve Optimizasyonu

 


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=2596

Yazan - Tem 23 2012. Kategori Dişli, Haberler, Makaleler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı