E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Dişli frezeleme süreleri CoroMill® 176 kullanımıyla yarıya düştü


Yeni, tam profil dişli freze bıçağı, dişli üreticilerine büyük tasarruf olanakları sağlıyor

 1 Ekim’de kesme takımı ve takımlama sistemleri uzmanı Sandvik Coromant, yeni tam profil freze bıçağını piyasaya sunacak. CoroMill® 176 değiştirilebilir karbür uçlu freze bıçağı, kesme süresini önemli ölçüde etkileyecek şekilde yüzde 50 azaltabilir ve takım ömrünü geleneksel yüksek hızlı çelik frezelere (HSS) göre iki kattan daha fazla uzatabilir.

 

Kaba işleme, yarı ince işleme ve finiş işleme operasyonları için mevcut olan bu yeni frezeleme takımı çözümü dişli profilini modül 4-6 ebatları aralığı için kapsar (modül, diş sayısına bölünmüş hatve çapıdır). Dişli profilleri için DIN3972-2’ye göre standart karbür uçlar ile birlikte Özel Üretim seçeneklerde belli başlı profiller için diş modifikasyonu ve tümseği de mevcuttur. DIN3968 sınıf B’ye göre kayıtlı freze bıçağının, kullanımı çok kolaydır, ayrıca üstün hassasiyet ve stabilite için Sandvik Coromant’ın çığır açan iLock ara birimi özelliğine sahiptir.

Fotoğraflar ve Alt Başlıklar: Sandvik Coromant’ın ürettiği CoroMill® 176 değiştirilebilir karbür uçlu freze bıçağı, kesme süresini önemli ölçüde etkileyecek şekilde yüzde 50 azaltabilir ve takım ömrünü geleneksel yüksek hızlı çelik frezelere göre iki kattan daha fazla uzatabilir.

Sandvik Coromant

Sandvik Coromant 130 ülkede temsil edilen, kesme takımları ve takımlama sistemlerinde metal işleme sanayisi için dünya çapında önde gelen bir tedarikçidir. Dünyanın her yerinde bulunan 25 adet en son teknolojiye sahip Verimlilik Merkezi, müşterilere ve personele artan verimlilik için takımlama çözümlerinde ve yöntemlerinde eğitim sağlar. Sandvik Coromant, Sandvik Grup Takımlama iş sahasının bir parçasıdır.

Verimlilikte hak ettiğiniz yerde misiniz? www.sandvik.coromant.com/tr web sitesini ziyaret edin.

Dişli frezeleme süreleri CoroMill® 176 kullanımıyla yarıya düştü için yapılan yorumlar

  1. Geri izleme: Daha uzun ürün ömrü için yeni bir sert tornalama | REDÜKTÖR, VARYATÖR, DİŞLİ, MOTOR TEKNOLOJİLERİ DERGİSİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir