Danfoss, Eğitimlerini Sürdürüyor

gorsel_2

Isıtma, soğutma ve motor kontrol sistemleri alanında dünya lideri Danfoss, Endüstriyel Otomasyon Uygulamaları için “Basınç Sviçleri/Termostatlar” ile “Termostatik Kontrollü Su Valfleri” alanında iki eğitim düzenledi. Eğitimlerde sistem teoriği, ekipmanların çalışma prensipleri anlatılarak, uygulama örnekleri paylaşıldı.

Sektör açısından birbirinden başarılı ve değerli eğitimlere imza atan Danfoss, Elektro-Kalori firmasına ve Devinim Makine eşliğinde Brox Brulör firmasına yönelik iki eğitim düzenledi. Eğitimlerde Endüstriyel Otomasyon Uygulamaları için Basınç Sviçleri, Termostatlar ve Termostatik Kontrollü Su Valfleri anlatılarak ürünler hakkında detaylı bilgi aktarıldı.

Eğitimin ilk bölümünde, Endüstriyel Otomasyon Uygulamaları için Basınç Sviçleri ve Termostatlar ele alındı. Bu bölümde ilk olarak genel bir tanıtım yapılarak, sistem teoriği ve bu ekipmanların çalışma prensipleri hakkında bilgi verildi. Ardından, müşteriler tarafından uzun yıllardır tercih edilen, her bir ürün grubunun (MBC, RT, KP/KPI, KPS, CAS, BCP, CS) ürün özellikleri ile üstün yönleri anlatıldı. Ürün grupları için değişik uygulama örneklerine değinildi ve hatalı kullanım sonucu oluşan problemler resimlerle aktarıldı. İlk bölümün son kısmında, katılımcıların uygulamalara yönelik soruları yanıtlandı.

İkinci bölüm ise Termostatik Kontrollü Su Valfleri başlığı altında düzenlendi. Brülör, kazan, plastik enjeksiyon makinalarında, hidrolik sistemler vb. uygulamalarında kullanılan AVTA, FJVA, WVTS valfleri hakkında bilgi verildi. İlk kısımdaki gibi teorik anlatım, kullanım alanları ve ürün özelliklerine değinildi. Uygulama ile ilgili sorular yanıtlandı.

Eğitim sonunda katılımcı firmalardan bir sonraki eğitime dahil edilmesini talep ettikleri konu başlıkları alındı. Danfoss, talep edilen konu başlıklarını da dahil ederek eğitimlerini sürdürücek.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5468

Yazan - Mar 4 2016. Kategori Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı