Daha uzun ürün ömrü için yeni bir sert tornalama

Sandvik Coromant, üretim çözümlerini sert parça tornalaması için genişletiyor

Tüketiciler satın aldıkları ürünlerden uzun ömür beklerler ve bu beklentinin tedarik zincirindeki yansıması aşınmaya karşı korumak için sertleştirilmiş parçaların tedarikte tercih edilmesi şeklindedir. Doğal sertliği artırmak için ısıl işlem gerektiren rulman yuvaları, enjektör memeleri, dişliler, pinyonlar ve çeşitli şaftlar gibi bileşenleriyle motor parçaları buna yaygın bir örnektir.

Sandvik Coromant CoroTurn® TR CBN kesici uçları

Sert parça tornalama, genellikle fahiş derecede pahalı olan geleneksel sert parça işleme yöntemlerinin takımlama maliyetleri nedeniyle bu türdeki taşlama gibi yöntemlerin yerini almaktadır. Ek olarak, taşlama, dengeleyiciler ve taş silme makineleri gibi yüksek maliyetli aksesuarlar gerektirebilir ve kurulum süreleri özen gerektiren işlerde olduğu gibi uzun olabilir.

Sonuçta; iyileştirilmiş sert parça tornalama işlemleri sunan imalatçıların önemli geri dönüşler alacağı anlamına gelmektedir. Birçok parça, sertleştirme işleminden sonra finiş tornalama yaparken boyutla ve geometriyle ilgili sıkı toleranslar gerektirdiğinden, burada işin püf noktası, maliyetleri artırmadan veya parça kalitesinden ödün vermeden daha yüksek verimliliğe ulaşmaktır.

Bu makalenin devamını bilgisayarınıza indirmek veya okumak için TIKLAYINIZ>>

Benzer Kesici Takım Haberleri

Rüzgar türbini parçaları üretimi için eksiksiz teklif
Dişli frezeleme süreleri CoroMill® 176 kullanımıyla yarıya düştü


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=2550

Yazan - Tem 7 2012. Kategori Haberler, Kesici Takımlar. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı