“COMVEX İstanbul” 21-24 Mayıs 2016’da

Türkiye Ticari Araç, Otobüs Ve Tedarik Sanayi liderlerinin katılımcısı olduğu COMVEX İstanbul, 21-24 Mayıs 2016 tarihleri arasında, Tüyap İstanbul’da 5. kez kapılarını açıyor.

 
COMVEX İstanbul: Dünyaya Açılan Kapı
OSD (Otomotiv Sanayii Derneği), TAİD (Ağır Ticari Araçlar Derneği) ve TAYSAD (Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği) iş birliği ile hazırlanan COMVEX İstanbul Fuarı, ticari araçlar sektöründeki yeni ürün ve teknolojilerin sunulacağı en önemli platform. Fuar, sanayimizin uluslararası ticaretteki konumunu daha etkin kullanmasına ve bölgedeki ticaretten daha fazla pay almasına katkı sağlayacak.

 
Otomotiv Sektörü İhracatta Yine Lider
Otomotiv sektörü, 2016 birinci çeyrekte geçmiş yıllara oranla ihracat sıralamasındaki yerini korurken; adet bazında ticari araç ihracatı %17 artmıştır.

 
Sanayimiz, OTOBÜS ÜRETİMİNDE AVRUPA 1’İNCİSİ, KAMYON ÜRETİMİNDE AVRUPA 2’NCİSİ
Tedarik Sanayi toplam üretiminin %70’ini ihraç etmektedir.
Sanayimiz son 3 yılda 1 milyondan fazla üretim ile Avrupa’da ilk 5’te yer almaktadır.

 
COMVEX İstanbul Etkinlikleri ile Daha Zengin
Fuar, bu yıl birbirinden farklı etkinlikler ile de öne çıkıyor.
“Sektörün Kalbi Hayat Veriyor”
Türkiye’de her 4 saniyede 1 ünite kana ihtiyaç var ve her bir kan bağışı 3 kişinin hayatını kurtarıyor.
“Kan acil değil sürekli ihtiyaç” mottosu ile,“Sektörün Kalbi Hayat Veriyor” Sosyal Sorumluluk projesi Kızılay & COMVEX işbirliği ile fuarda kan bağışlarını kabul edecek.

 
Ayın Kaptan Şoförleri Ödülleri Comvex’te
“Ayın Kaptan Şoförü Ödülleri” töreni, 4. Kez COMVEX İstanbul’da düzenlenecek. Şehirlerarasından kent içine, servisten turizme kadar sektörün tüm temsilcilerini bir araya getiren ödül töreninde, Otokar Servis, Bridgestone Şehirlerarası, Isuzu Turizm ve Temsa Şehiriçi Ayın Kaptan Şoförleri olmak üzere toplam 4 kategoride ödüller sahiplerini bulacak.

 
Yolcu taşımacılığında kullanılan araçlar, gelişen sanayimizin son teknolojiler ile üretilirken, hayatımızı emanet ettiğimiz şoförlerin eğitimi ve yetiştirilmesi kuşkusuz en önemli öğe. Bu fikirden hareketle yola çıkan Ulaştırma Platformu, geleceğin kaptanlarının yetiştiği Afyon Kocatepe Üniversitesi Otobüs Kaptanlığı öğrencilerine diplomalarını COMVEX’de verecek. Bu tören ile, Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı Bölümü, bu sene 6. mezunlarını sektöre kazandıracak.

 
IPRU, Uluslar Arası Karayolu Taşımacılığının Rotasını Belirliyor
Türkiye’de kurulmuş ilk uluslararası nitelikli mesleki sivil toplum örgütü olması özelliği ile bir ilki gerçekleştirmiş olan IPRU, karayolu yolcu taşımacılığı konusundaki birikimlerin paylaşılacağı bir platform olarak devlet desteği ile kurulmuştur.

 
Uluslar arası arenada çalışmalar sürdüren IPRU, Türkiye’nin liderliğinde 17 ülkeden temsilcisi ile COMVEX fuarında uluslar arası karayolu taşımacılığının önümüzdeki yıllarda izleyeceği stratejileri belirleyecek.

 
Trans Talk Cities Kent Lojistiği ile Belediyeler Bir Araya Geliyor
Kentlere özel projeler, kentlere özel yöresel ve kültürel içerikli etkinlikler tasarlayıp uygulayan EPR, Türkiye’nin tek yerel yönetim ajansıdır.

 
EPR Yerel Yönetim Ajansı; özel sektör ile yerel yönetimleri bir araya getirerek kentlerin gelişimine ivme kazandıracak etkinlikler, yuvarlak masa buluşmaları, çalıştaylar düzenliyor. Bu kez COMVEX işbirliği ile düzenleyeceği Kent İçi Ulaşım Çalıştayı ile etkinliklerine bir yenisini ekleyecek.

 
Sivil Toplum Kuruluşları, sektörün önde gelen firmaları ve belediyelerin katılımı ile gerçekleştirilecek Kent İçi Ulaşım Çalıştayı’nda, küresel ve bölgesel lojistik planlaması, metropolitan lojistiği, stratejik planlamada lojistik konularında son gelişmeler değerlendirilecek.

 
Marmara Belediyeler Birliği Başarılı Çalışmalarına Bir Yenisini Ekliyor
Belediyelerin yetki ve kaynaklarının artırılması, yerel yönetimlerde çevre bilincinin geliştirilmesi, belediyelerin ortak sorunlarına işbirliği içinde çözüm bulunması, büyükşehir belediyelerinin kurulması, belediyelerin uluslararası yerel yönetim kuruluşlarında temsili gibi konularda öncülük yapan Marmara Belediyeler Birliği, bölgesel ölçekte Türkiye’nin en eski ve kapsamlı belediyeler birliğidir.

 
Kent içi toplu taşımada yaşamımızın ayrılmaz parçası olan sıkıntıların, çözüm önerilerinin ve ihtiyaç duyulan yeniliklerin konuşulacağı, Marmara Belediyeler Birliği Konferansı hizmet kalitesini ileri götürmek amacıyla belediyeler arası iletişimi arttırmaya katkı sağlayacak.

 
Konferansta kent içi toplu taşımanın en iyi örnekleri, tedarikçi firmaların yeni uygulamaları, araç bakım onarım süreçlerindeki ihtiyaçlar konularında bilgi ve tecrübeler paylaşılacak.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5704

Yazan - Nis 25 2016. Kategori Fuar, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı