Bakan Işık DemirDöküm Fabrikasını Ziyaret Etti

1459494328_DemirDokum____Bilim_Sanayi_ve_Teknoloji_Bakani_Ziyareti___Gorsel3_800x532

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bilecik’te gerçekleştirdiği temaslar kapsamında DemirDöküm’ün Bozüyük’teki fabrikasını ziyaret etti. Kombi, şofben, termosifon, panel radyatör ve solar kolektör üreten Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük tesisi olan fabrikada gerçekleştirilen gezinin ardından DemirDöküm Ar-Ge Merkezi’ni de gezen Bakan Işık, DemirDöküm üst yönetiminden tesis ve şirket hakkında bilgi aldı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bozüyük’te kurulu kombi, şofben, termosifon, panel radyatör ve solar kolektör üreten Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük tesisi olan DemirDöküm tesislerinde incelemelerde bulundu. Bilecik’teki temasları kapsamında tesisleri ziyaret eden Bakan Işık, DemirDöküm’ün Ar-Ge Merkezi hakkında da yöneticilerinden bilgi aldı. Bakan Işık’a fabrikadaki ziyareti sırasında DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış Pazarlama Direktörü Erdem Ertuna, DemirDöküm Üretim Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Gürhan Çoban ve DemirDöküm Ar-Ge Merkezi Direktörü Ahmet Şen eşlik etti.

Türkiye’nin iklimlendirme konusunda yüksek pazar potansiyeline sahip olduğunu belirten DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna, “DemirDöküm olarak hem ihracat alanında ortaya koyduğumuz başarılar, hem de cari açığın azaltılmasına etkimiz ile, sektörümüzün ve ülkemizin büyümesine yüksek katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Ziyaret sırasında tesislerle ilgili bilgileri aktaran Fabrika Direktörü Gürhan Çoban ise DemirDöküm Bozüyük tesislerinin kombi, şofben, termosifon, panel radyatör ve solar kolektör üreten Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük tesisi olduğunu hatırlattı. Çoban, “270 bin metrekare açık, 64 bin metrekare kapalı alana yayılan tesisimizde, yıldan yıla kapasite artışı gerçekleştiriyoruz. Özel üretim teknolojilerimiz ve çevre dostu anlayışımızla geliştirdiğimiz ürün çeşitliliğiyle, hedef büyütmeye devam ediyoruz. Ayrıca üniversite ve sanayi işbirliği çalışmalarımıza büyük önem veriyoruz. Sektörü geliştirecek bu gibi çalışmalara odaklanmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

DemirDöküm Ar-Ge Merkezi’ni de ziyaret eden Bakan Işık, DemirDöküm Ar-Ge Merkezi Direktörü Ahmet Şen’den bilgiler aldı. Ahmet Şen, yenilikçi ürünlere yönelik gerçekleştirilen çalışmalara dikkat çekerek, şunları söyledi:
“DemirDöküm olarak, çevre, ürünler, süreçler ve çalışanlar başlıkları altında, 4 ana kategoride değerlendirdiğimiz Sürdürülebilir Ar-Ge stratejimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Patent çalışmalarımızda yenilikçi ve verimli çözümlere odaklanıyoruz. Son 3 yılda pazara sunduğumuz ürünlerle dünyanın en prestijli tasarım ödülü Good Design ve Green Good Design dahil olmak üzere önemli ödülleri fabrikamıza getirdik. Bundan sonra da yüksek enerji verimliliğine sahip ürünlerin etkin kullanımına yönelik proje ve ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.”
Ziyaret, gerçekleştirilen plaket töreni ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5620

Yazan - Nis 1 2016. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı