Avrasya Pazarının İlk ve Tek ‘Tesis Yönetim Hizmetleri, Teknolojileri, Altyapı ve Tedarik Fuarı’ TESFA, Eylül ayında İstanbul’da

1459496971_Emre_Ozkan_UBM

“Tesis Yönetim Hizmetleri, Teknolojileri, Altyapı ve Tedarik Fuarı” TESFA Istanbul 2016, 7-9 Eylül tarihleri arasında 2.900 m2 alanda 150 katılımcı ve 3.500 ziyaretçi hedefiyle İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleniyor. Türkiye’de tesis yönetimi pazarının birkaç yıl içinde 10-12 milyar Avro ve bu sektördeki istihdamın da 500 bin kişiyi aşacağı tahmin ediliyor.

 
Dünya genelinde 40’dan fazla ülkede, 5.500’i aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren UBM EMEA (Istanbul), yine bir ilke imza attı. Merkezi Londra’da bulunan ve hisseleri Londra Borsası’ndan işlem gören firma; Avrasya pazarının ilk ve tek “Tesis Yönetim Hizmetleri, Teknolojileri, Altyapı ve Tedarik Fuarı” TESFA’yı 7-9 Eylül 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenliyor. 2.200 m2 alanda 150 katılımcı ve 3.000 ziyaretçi hedefiyle gerçekleşmesi planlanan TESFA Istanbul 2016’nın ana konularını tesis yönetim firmalarının hizmetleri, sundukları profesyonel çözümler, altyapı ve tedarik imkânları oluşturuyor. UBM EMEA (Istanbul), Tesis Hizmetleri Yönetimi İşadamları Derneği TESHİAD ve TESPRO iş birliği ile düzenlenen TESFA Istanbul 2016, ziyaretçi ve katılımcılarına tesis yönetimine dair en son gelişme ve trendler ile birçok global markaya tek çatı altında ulaşma fırsatları sunuyor.
2012 yılında dünya genelinde 959,2 milyar dolar olan tesis yönetimi dış kaynak pazarının, 2018’de 1.314 trilyon dolara ulaşmasının beklendiğini belirten UBM EMEA (Istanbul) Proje Müdürü Emre Özkan, “Tesis yönetimi sektörü Türkiye’de de dünyada olduğu gibi temizlik ve güvenlik hizmetlerinin taşeronlaşması ile başladı. Son 20 yılda İstanbul merkezli olarak başlayan plaza ve alışveriş merkezleri gibi nitelikli ve akıllı binaların diğer şehirlere yayılması ile birlikte Türkiye de tesis yönetimi alanında yükselen bir pazar konumuna yükseldi” dedi.

Türkiye’de 1.4 milyon apartman kompleksi, 1.7 milyon ofis alanı, 7.000 hastane ve sağlık bakım merkezi, 3.000 otel, 67.000 okul, 190 üniversite ve 341 alışveriş merkezi olduğunu belirten Emre Özkan, sözlerine şöyle devam etti: “UBM EMEA (Istanbul) olarak, sürekli gelişen ekonomisi ve stratejik konumu ile Avrasya pazarının fuarcılık merkezi olmasını hedeflediğimiz Türkiye’de çok çeşitli sektörler için yeni pazarlar oluşturuyoruz. İki yılda bir gerçekleştireceğimiz Avrasya’nın ilk ve tek tesis yönetimi konulu TESFA da UBM’in bu konudaki çabalarının son ürünü. Türkiye’de tesis yönetimi pazarının birkaç yıl içinde 10-12 milyar Avro ve bu sektördeki istihdamın da 500 bin kişiyi aşacağı tahmin ediliyor. Türkiye nüfusunun yüzde 70’i şehirler de yaşıyor ve bu bölgelerde konut ve dev altyapı projelerine duyulan ihtiyaç sürekli artıyor” dedi.

Tesis Yönetimi, küresel anlamda en önemli çatı örgüt kabul edilen Uluslararası Tesis Yönetimi Derneği IFMA tarafından,“İnşa edilmiş yapıların ve tesislerin işlevselliğini sağlamak amacıyla insanlar, mekânlar, süreçler ve teknolojik bileşenler arasındaki entegrasyonu gözeten çok disiplinli bir meslek dalı” olarak tanımlanıyor.
TESFA Istanbul 2016’nın katılımcı profili, ‘Tesis yönetim firmaları’, ‘Tamir ve servis aletleri çözümleri ve servisleri’, ‘Sigorta ve güvenlik servisleri’, ‘Yemek üretimi servis ve ekipmanları’, ‘Altyapı ve otomasyon sistemleri’, ‘Isıtma soğutma sistemleri ekipmanları ve hizmetleri’, ‘Operasyon ve yatırım bütçeleri’, ‘Şantiye alan hizmetleri’, ‘Kemirgen ve haşere İlaçlama ekipmanları ve ürünleri’, ‘Peyzaj bileşenleri ve servisleri’, ‘Teknik bakım ekipmanları, ürün ve hizmetleri’, ‘Bakım ve onarım ekipman ve hizmetleri’, ‘Atık yönetim hizmetleri’, ‘Çamaşır ve çamaşırhane ekipman ve hizmetleri’, ‘Enerji yönetim hizmetleri, enerji verimliliği uygulamaları’, ‘Yer ve bahçe ekipmanları, eklenti ve hizmetleri’, ‘Atık yönetimi ve geri dönüşüm uygulamaları’, ‘Bütçeleme denetim ve raporlama’, ‘Elektronik güvenlik sistemleri’, ‘Temizlik servisi veren şirketler’, ‘Danışmanlık hizmetleri’, ‘Paramedik hizmetler/acil tıbbi müdahale elamanı’, ‘Araç kiralama ve taşıma hizmetleri’, ‘Ofis destek ve idari hizmetler’, ‘Elektrik, elektronik firmaları’ ve ‘Hafriyat’ firmalarından oluşuyor. Ziyaretçi profili ise, ‘Tesis yönetim firmaları’, ‘Devlet kurumları’, ‘İnşaat firmaları’, ‘Hastane, alışveriş merkezi, plaza, ofis blokları, fabrika satın almaları ve üst düzey yöneticileri’, ‘Sektöre hizmet veren taşeron firmalar’, ‘Temizlik ekipmanları distribütörleri’, ‘Güvenlik firmaları’ ve ‘Toptancılar’ı içeriyor.
ISSA INTERCLEAN, TESFA Istanbul ile aynı tarihlerde düzenleniyor.
Temizlik sektörünün dünyadaki en güçlü markası ISSA INTERCLEAN Istanbul Fuarı, Amsterdam, Orlando, Varşova ve Meksiko’dan sonra 7-8-9 Eylül tarihlerinde Istanbul Fuar Merkezi’nde yapılıyor. UBM EMEA (Istanbul) ve RAI tarafından düzenlenen ISSA INTERCLEAN Istanbul Fuarı, TESFA Istanbul ile aynı tarih ve yerde gerçekleşecek. Katılımcı ve ziyaretçiler böylelikle ISSA INTERCLEAN Istanbul 2016 ve TESFA Istanbul 2016’yı aynı anda ziyaret etme şansı bulacak. Temizlik Endüstrisinin Avrasyadaki en önemli uluslararası etkinliği ISSA INTERCLEAN Istanbul katılımcı profili, zemin bakım makinaları, temizlik için gerekli kağıt ve kimyasallar ve temizlik destek hizmetlerini kapsıyor. Fuar iki yılda bir düzenleniyor.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5624

Yazan - Nis 1 2016. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı