Alapala Makina’ya Good Design’da 3 ödül birden

1453799771_GO__RKEM_ALAPALA_1024x683

Değirmen makinaları alanında dünyanın lider kuruluşlarından olan Alapala Makina, dünyanın en prestijli tasarım ödülü programı Good Design’da Endüstri kategorisinde 3 ödül birden kazandı.

Dünyanın lider değirmen makinaları üreticilerinden Alapala Makina, dünyanın en eski ve en prestijli ödül programı olarak kabul edilen 2015 Good Design Ödülleri’nde Endüstri kategorisinde büyük bir başarıya imza attı. Alapala Makina, Apple, Tesla, BMW, Mercedes ve Scheneider gibi dünya devlerinin de ödüllendirildiği Good Design’da 3 makinasıyla ödüle layık görüldü.

Chicago Athenaeum Mimari ve Tasarım Müzesi’nin her yıl düzenlediği Good Design Ödülleri, dünyanın dört bir yanında üretilen en üstün endüstriyel ve grafik tasarımları ödüllendiriyor. Bu yıl 65. kez düzenlenen Good Design Ödülleri’nde kazanan tasarımlar Müze’nin Kalıcı Tasarım Koleksiyonu’na dahil ediliyor. Alapala Makina’nın ödül kazandığı değirmen makinaları Similago, Aurora ve Arion da müzede yerini alacak.

Alapala Makina Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Görkem Alapala, “Üretiminin yüzde 95’ini ihraç eden ve dünyada alanında ilk sıralarda bulunan bir şirket olarak Türkiye için değer yaratmaya devam ediyoruz. Alapala olarak aldığımız bu ödül tasarıma verdiğimiz önemin bir göstergesi oldu” dedi.

İlk kez 1950 yılında ‘Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Tasarım Müzesi’ ile Metropolitan Sanatlar Basın Ltd. tarafından düzenlenen Good Design Ödülleri, yenilikçi ürün ve grafik tasarımları ödüllendiren dünya çapında bir program. Her yıl, 50’nin üzerinde ülkeden tasarımcılar ve üreticiler çağdaş tasarımın önde gelen örneklerini üretmedeki başarıları için ödüllendiriliyor. 1950 yılından bu yana yaklaşık 40 bin ürün ödüllendirildi ve müzede sergilendi.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5233

Yazan - Oca 27 2016. Kategori Firma Haberleri, Haberler, Ürünler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı