E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Akıllı Şebekelerde Yol Haritası Belirleniyor

1447836129_Viyana_ICSG_478x255

Her geçen gün artan enerji ihtiyacı,  kayıpların azaltılması gerekliliği ve mevcut tesislerdeki üretim limiti akıllı şebeke sistemlerine geçilmesinin olmazsa olmaz olduğunun belirgin göstergesi.

Akıllı şebeke;  tedarikçi ve tüketici arasında karşılıklı elektronik iletişimin sağlanması amacıyla akıllı sayaç ve izleme sistemlerinin elektrik şebekelerine eklenerek elektrik şebekelerinin izlenmesi, güncellenmesi ve sürekli güvenilir, kaliteli olarak dağıtım yapılırken kullanıcı güvenliğinin sağlanması gereken bir yaklaşım. Akıllı şebekeler üretimden son tüketiciye kadar bütün şebekenin uzaktan izlenebilir ve kontrol edilebilir olmasını ifade ediyor. Bu kapsamda düzenlenecek “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı” ile birlikte Türkiye’nin “Akıllı Şebekelerde Yol Haritası” belirlenecek.

 

“2016 Hedefimiz Türkiye Pazarı”
Akıllı Şebekeler ve Şehirler konusunda uluslararası arenada etkinlikler de hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde enerji sektörünün önemli buluşma noktası olan, HHB Expo’nun Türkiye partneri olduğu Synergy Events tarafından Viyana’da organize edilen “European Utility Week” kongre ve fuarına Türkiye 60 kişilik heyet ile katıldı. European Utility Week kapsamında değerlendirmelerde bulunan Fuar Direktörü Paddy Young, “Bu sene hedef ülkemiz Türkiye pazarıdır ve buna çok önem vermekteyiz, biliyoruz ki Türkiye akıllı şebekeler, akıllı şehirler ve akıllı sayaçlar konusunda önemli adımlar atmaktadır. Bu sene ki organizasyonumuzda Türkiye hedef ülke konumundadır. Bu bağlamda HHB Expo ile ortaklığımızdan ayrıca mutluluk duyuyoruz” dedi.

 
İnovasyon Ödüllerinde Türk Jüri Üyesi
European Utility Week Kongre ve Fuarı’nın ikinci gününde, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Yılmaz Çamurcu’nun jüri üyeliğini yaptığı, firmaların 4 farklı kategoride ürünlerini, yeniliklerini ve çözüm önerilerini sundukları yarışma kapsamında verilen “İnovasyon Ödülleri” sahiplerini buldu.

 
ICSG Smart City Expo’da Tanıtıldı
Akıllı şehirler kapsamında uluslararası platformda büyük öneme sahip dünya devlerine ev sahipliği yapan Smart City Expo World Congress bu ay Barcelona’da yapıldı. 300’ün üzerinde firmanın katıldığı kongrede ülkemizi temsilen 2016 yılında yapılacak ICSG İstanbul 2016 tanıtıldı.

 
Akıllı Şebeke Üreticileri Yurt Dışı Sermaye Kazancı Sağlayacak
“T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, UGETAM ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin desteği ile düzenlenecek olan “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı” 20-21 Nisan 2016 tarihlerinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. 50 ülkeden beş binin üzerinde katılımcının katılacağı, ICSG İstanbul 2016 ‘da Akıllı Şebekeler ile enerji kayıplarının büyük oranda azaltılması amaçlanıyor. İhracatın gelişimi ile ilgili olarak yarar sağlamakla birlikte üretici firmalar için dünyanın çeşitli ülkelerinde sermaye yapma imkanı da sağlayacak”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir