Ağır Sanayi Redüktörleri

DSCF6761_359x269

 

Her sektörün kendisine özel ihtiyaçları ve özel çözümlere gereksinimleri bulunmaktadır. Ağır sanayi sektörlerinde redüktörün özel şartlarda performans göstermesi gerekmekte.

Ağır sanayi sistemlerinde yükler çok darbeli olduğundan ve yüksek tork gerektiren dur-kalk yapıldığından kullanılacak redüktörler ağır şartlarda çalışmaya elverişli olmalıdır. Örnek uygulama olarak Dişsan’ın DA serisi helisel dişlili ve DK serisi helisel ve konik dişlili redüktörleri her türlü ağır sanayi uygulamalarında kullanım için tasarlanmış. Bu tip redüktörler güç yoğunluğu yüksek redüktörlerdir. 300.000 Nm‘ye kadar nominal tork değeri sağlayabilmektedir. Redüktörlerin yüksek teknolojiye sahip CNC tezgahlarda işlenmeleri gerekmektedir. En ağır şartlarda bile sorunsuz çalışması için sağlam bir gövdesinin bulunması ve yüksek dişli kalitesine sahip olması gerekmektedir.

Redüktörler isteğe göre delik çıkış milli veya dolu çıkış milli olarak sunulmakta. Çalışma koşullarına göre redüktöre yağ pompalı cebri yağlama sistemi, cebri fan, eşanjörlü soğutma sistemi, sıkma bilezik veya geri dönüş kilidi gibi özel aksesuarlar uygulanabilmektedir.

Elektrik motorunu redüktöre elastik kavrama, hidrolik kavrama veya kayış kasnak sistemi ile bağlayarak, şaseli komple tahrik üniteleri de üretilmektedir. Redüktör çıkışına müşteri isteğine göre, elastik kavrama veya dişli kavrama bağlanabilmektedir.

DSCF6782_420x269

DA / DK Model Redüktörlerin Avantajları:

• Sağlam gövde yapısı ve yüksek kaliteli malzeme kullanımı sayesinde güvenilir ve uzun ömürlü.
• Dişlilerin ve gövdelerin hassas işlenmesi neticesinde düşük ses seviyesinde çalışıyor.
• Özel çıkış mili, geri dönüş önleme kilidi, sıkma bilezik, yağlama ve soğutma sistemleri gibi opsiyonel özellikleriyle esneklik sağlayabiliyor.

 

Redüktörün Özellikleri:

Gövdeler GG25 kalite gri pik dökümden imal edilmektedir. Özel istek üzerine GGG40 sfero döküm olarak da imal edilebilir.

Helis alın dişliler ve helis konik dişliler en iyi kalitede alaşımlı çelikten üretilmektedir. Helis dişlilerin diş açma ve ısıl işlemlerden sonra diş profilleri taşlanmaktadır. Konik dişliler ise talaş kaldırma ve ısıl işlemlerden sonra leplenmektedir. Böylece redüktörlerin sessiz ve titreşimsiz çalışmaları sağlanır.

Yüksek kalite rulmanlar en az 50,000 saat ömürlü olacak şekilde seçilmektedir.

 

Redüktör Teknik Özellikleri:

Gövde Büyüklüğü: 20 farklı gövde büyüklüğü
Dişli Kademeleri: Bir, iki , üç veya dört kademeli
Dişli Tipleri: Helisel alın dişliler ve helisel konik dişliler
Çıkış Tork Değeri: 300.000 Nm’ ye kadar
 

Kaynak: Duygu Yalçın / Dişsan Redüktör

 


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=4487

Yazan - Eyl 30 2015. Kategori Haberler, Redüktör, Ürünler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı