21. Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı ANKOMAK, İstanbul Fuar Merkezi – CNR Expo’da Sektörü Buluşturacak

Ankomak3_403x269

 

Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı – ANKOMAK, 1 – 5 Haziran 2016 tarihlerinde 80 ülkeden 350 katılımcı firmayı 25.000 profesyonel ziyaretçi ile yeni fuar adresinde bir araya getirecek.

Alan satışları başlayan fuar, katılım için sektör firmaları tarafından büyük ilgi görüyor. İş ve inşaat makineleri sektörünün büyük firmalarından Sumitomo, New Holland, Wirtgen, Hyster, Linde ve Türkiye’nin en büyük üretici firmalarından Pi Makine ve Hidrokon da katılım sözleşmesi imzalayarak ANKOMAK katılımcıları arasındaki yerlerini aldılar.

Türkiye’de lider sektörlerde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey tarafından, 2 yılda bir düzenlenen Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı – ANKOMAK, 1 – 5 Haziran 2016 tarihlerinde 21. kez sektörü bir araya getirecek. Sektörün Türkiye’deki ilk ve en köklü fuarı olan ANKOMAK, bu yıl alan değiştirerek İstanbul Fuar Merkezi – CNR Expo’da 70.000 m2’lik kapalı ve açık alanda gerçekleşecek. Fuar 350 katılımcı firmanın ürün, hizmet ve teknolojilerini 80 ülkeden 25.000 profesyonel ziyaretçi ile buluşturmayı hedefliyor.

ITE Turkey İş ve İnşaat Makinaları Grup Direktörü Nezih Çağın sektördeki son gelişmeleri şu sözlerle belirtti: “Türk iş ve inşaat makinaları sektöründe yaklaşık 660 firma 17 bin kişiyi istihdam ediyor. 2014 yılı rakamlarına göre iş ve inşaat makinaları sektörü 1.11 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Bu veriler Türk iş ve inşaat makinaları sektörünü Avrupa’da dördüncü, Dünya’da ise onbirinci sıraya çıkarıyor. İnşaat sektöründe 2023 yılına kadar 750 milyar dolarlık 1.000’e yakın projenin gerçekleştirilmesi planlanıyor. İnşaat sektörünün getireceği bu ivme, doğru orantılı olarak iş ve inşaat makinaları sektörüne olan talebi arttıracak.”

Sektöre paralel olarak büyüyüp gelişen ANKOMAK’ın önemine de dikkat çeken Çağın fuarla ilgili şu sözleri söyledi: “ANKOMAK, iş ve inşaat makinaları sektörünün 2023 yılında 10 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmasına katkı sağlayacak etkili bir iş platformu. Hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için verimli iş birliklerinin gerçekleşeceği fuar, sektörün talepleri doğrultusunda 2016 yılında İstanbul Fuar Merkezi – CNR Expo’da gerçekleşecek.”

ANKOMAK’ın 2016 yılı satışları hakkında da bilgi veren Çağın şu sözleri söyledi: “2016 yılı için katılımcı firmalara alan satışını başlattık. Sektöre yön veren yerli ve yabancı firmalar fuara katılım göstermek için yerlerini ayırtmaya başladı. Satışlara yeni başlamış olmamıza rağmen sektörün büyük firmalarından Sumitomo, New Holland, Wirtgen, Hyster, Linde ve Türkiye’nin en büyük üretici firmalarından Pi Makine ve Hidrokon da katılım sözleşmesi imzalayarak ANKOMAK katılımcıları arasındaki yerlerini aldılar. Bu fuarın da daha önceki yıllar gibi verimli bir iş platformu olmasını diliyorum.”

 

İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri sektörünün uluslararası köklü markası: ANKOMAK

2014 yılında 20’ncisi gerçekleşen ANKOMAK, 250’nin üzerindeki firmanın ürün, hizmet ve teknolojilerini 71 farklı ülkeden gelen sektör profesyonelleriyle bir araya getirdi. Fuar 2014 yılında KOSGEB, Devlet Malzeme Ofisi, İstanbul Ticaret Odası, İzmir Ticaret Odası, Türkiye Müteahhitler Birliği ve Vinç İşletmecileri Derneği tarafından desteklendi.

ITE Group Plc.’nin “İş makinaları ve yapı elemanları” alanında 8 ülkede düzenlediği, bölgelerinin en büyükleri olan 10 fuar sayesinde sektöre özel bir uzmanlığı yer alıyor. ITE Turkey ise ANKOMAK fuarı ile Türkiye ve Avrasya Bölgesi’nde 31 yıllık tecrübeye ve uzmanlığa sahip bulunuyor. ITE Group Plc.’nin sağladığı güçlü küresel ağ ile ITE Turkey’in deneyimi ve portföyünü birleştiren ANKOMAK, sektör için daha güçlü bir sinerji yaratmaya devam edecek.

Sektöründe UFI (Uluslararası Fuarlar Birliği) onaylı tek fuar olan 21. Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı – ANKOMAK, iş makinaları ve inşaat teknolojileri konularında ihtisas sahibi, karar verici, yönetici, satın almacı ve diğer profesyonel ziyaretçileri buluşturarak bu yıl da sektör için verimli bir iş platformu oluşturacak.

 


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=4593

Yazan - Eki 22 2015. Kategori Fuar, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı