E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Yeni Nesil Deniz Savunma Çözümlerinde Üç Boyutlu Çözümlerle İnovasyon

1455094923_Designed_For_Sea_PipingDesign3_Copyright_Dassault_Syst__mes_1024x576

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan 3DEXPERIENCE Şirketi Dassault Systèmes ve deniz savunma çözümlerinde dünya lideri olan DCNS, DCNS’nin deniz savunma çözümlerinin tasarımı, mühendisliği, yapımı ve yaşam döngüsü hizmetleri için işbirliğine gitti. DCNS, yeni bir döneme öncülük etmek adına 3DEXPERIENCE platformunu tercih etti.

DCNS, bundan sonra, yeni nesil denizaltılardan firkateynlere, devriye gemilerine, uçak gemilerine ve çıkarma gemilerine (LPD’ler) kadar tüm ürünlerinin yaşam döngülerinin tamamını yönetmek için 3DEXPERIENCE platformunu kullanacak. Mühendislik yoluyla belirlenen konseptten, yapıma, bakıma ve müşterilerine sunduğu operasyon hizmetlerine kadar her konuda gerçekleşecek dönüşüm, DCNS’nin operasyonel performansını ve rekabet gücünü küresel ölçekte artıracak.

Yüksek performanslı deniz savunma çözümlerinin tasarımı ve mühendisliği, nükleer ve konvansiyonel tahrik sistemleri, radarlar, füzeler ve haberleşme malzemeleri gibi karmaşık sistemlerin ve altyapıların kesintisiz entegrasyonunu gerektiriyor. Tüm disiplinlerdeki son kullanıcılar, bilgiye dayalı kararlar verebilmek için doğru, gelişmiş ve güncel bilgilere erişebilmeli.

Operasyonel, yenilikçi çoklu görev yetenekleri ile dünya çapında tanınan deniz sistemlerine sahip DCNS’nin, müşterileri, endüstriyel sistemler, ekipman ortakları ve tedarik zinciri için en modern işbirliği araçlarını ve dijital arayüz sağlayabilmek amacıyla aşırı karmaşıklığı ve üst düzey entegrasyonu yönetebilmesi gerekiyor. Ortak bir 3DEXPERIENCE platformuna dayalı deniz ve deniz aşırı sanayi çözümü deneyimlerini benimsemek, kapasite ve esnekliği artırmanın yanı sıra en rekabetçi ve verimli çözümler için de önemli bir katalizör görevi görecek.

“Müşterilerimizin taleplerine zamanında, güvenilir ve verimli yanıtlar verirken bir yandan da dünya standartlarında sistem entegrasyonu sağlama ve maliyet açısından etkin operasyonel yaşam döngüsü çözümleri sunma yeteneği olan çeviklik, önemli bir rekabet avantajıdır” diyor DCNS’nin Başkan ve CEO’su Herve Guillou. “Dassault Systèmes ile transformasyonel deniz çözümleri üzerinden yaptığımız işbirliği, bundan sonraki iddialı hedeflerimize ulaşmamızı sağlayacak pratik bir yol haritası niteliğindedir.”

Dassault Systèmes Başkanı ve CEO’su Bernard Charlès ise şunları ekledi: “Deniz ve deniz aşırı sanayi, açık denizler her zamankinden daha stratejik bir hale gelirken inovasyonda büyük çapta yeni bir dinamiğe geçiş yapıyor. DCNS’nin tüm yaşam döngüleri için ürünlerinin sanal bir ikizini oluşturma amacıyla 3DEXPERIENCE platformunu benimseme kararı, deniz sektöründe yeni bir performans düzeyi belirleyecektir. DCNS ile ortaklığımız, lüks yolcu gemilerinde dünya lideri olan Meyer Werft ile daha yeni yaptığımız iş ortaklığı duyurusunu hatırlatıyor. Birlikte, müşterilerine benzersiz deneyimler sunmak için son derece entegre sistemlere ihtiyacı olan bir sektörde geleceğin endüstrisine hitap eden deniz ve deniz aşırı platformları icat edecek ve hayata geçireceğiz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir