E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Yeni kesici uç geometrileri ve özelleştirilmiş takım tutucular

Yeni kesici uç geometrileri ve özelleştirilmiş takım tutucular, kesme sıvısının kullanımını optimize ediyor

Sandvik Coromant, hassas kesme sıvısı jet akışı için sabit nozüllere sahip yeni bir kesici uç geometrisi ve özelleştirilmiş takım tutucu yelpazesini tanıtıyor

Sandvik Coromant, hassas kesme sıvısı jet akışı için sabit nozüllere sahip yeni bir kesici uç geometrisi ve özelleştirilmiş takım tutucu yelpazesini tanıtıyor

Kesme sıvısının işleme sırasında doğru hedeflenmesi, talaş tahliyesinde en büyük etkiyi sağlar. Sandvik Coromant, 1 Ekimde, kesme bölgesinin tam merkezine ulaşan ve hassas bir kesme sıvısı jet akışını garanti eden, sabit nozüllere sahip yeni bir kesici uç geometrisi ve özelleştirilmiş takım tutucu yelpazesini  tanıtacaktır.

İleri nozül teknolojisi

Kesme sıvısı, pompadan takıma  tam olarak kesme bölgesine yönlendirilmiş nozüllerden geçerek akar. Bu, kesme bölgesinden ısıyı etkin şekilde  uzaklaştıran ve talaşı biçimlendiren bir kama etkisi üretir. Daha iyi talaş kontrolü ve daha uzun takım ömrü, planlanmamış tezgah durmalarını önleyen güvenli ve öngörülebilir işlemeye katkıda bulunan avantajlardan yalnızca ikisidir.

Kullandığınız basınçtan bağımsız olarak kritik uygulamalarda ve işlemesi zor malzemelerde daha yüksek verimliliğe ulaşabilirsiniz.

5-30 bar (72-435 psi) değerinden düşük basınç kullanılırken, yeni Sandvik Coromant HP tutucular, taşkın kesme sıvısıyla soğutma  eğilimine sahip normal takım tutuculardan daha iyi performans göstermektedir.

Yeni kesici uç geometrisi, ~30 bar’ın (435 psi) üzerindeki yüksek kesme sıvısı basınçlarında, kesme sıvısı jetlerini, talaşları kıran, kesici ucu soğutan ve kesici uç takımı ömrünü geliştiren muntazam güçlü bir kama etkisi oluşturacak şekilde toplar. Daha yüksek basınçlarda daha zor  malzemeler ve uygulamalar mükemmel sonuçlarla işlenebilir.

Takım tutucular

Sandvik Coromant ileri soğutma teknolojisi, artık özellikle Coromant Capto®, SL ve QStakım tutucu sistemlerine sahip hızlı değiştirme  kullanan müşterilere yönelik temel bir çözüm haline gelmiştir.Şimdi aynı üstün teknoloji, küçük torna tezgahlarında bile, ıslak işlemeyle çalışan herkesin bu son derece verimli kesme sıvısı çözümünü kullanmasını mümkün hale getirecek şekilde, saplı takımlara da uygulanabilmektedir. 

Bu haberin PDF formatını indirmek için tıklayınız>>

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir