E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Uzun Stroklu ve Üç Parmaklı Yeni Tutucu

Farklı ölçülerdeki iş parçaları başarılı ile tutulmak isteniyorsa, artık tek bir eş merkezli gripper kullanılabilir. Kendi döner parmakları ile, tutucu sektörünün lideri SCHUNK ürünü PZH-SF uzun strok tutucu çok geniş iş parçası yelpazesini kapsamaktadır. Tutucu parmaklarının veya tutucunun değiştirilmesi yerine, PZH-SF serisinin parmakları diğer bir pozisyona döner. Radyal açıda herbir parmak için açma stroku 113 mm’e ulaşabilmektedir. Parmak pozisyonuna bağlı olarak, PZH-SF tutucu 100 ile 430 mm çaplardaki iş parçalarını tutabilmektedir.

PZH-SF piyasadaki tutucu parmaklarının aynı yönde dönebildiği en geniş standartlaşmış eş merkezli tutucudur. Kompakt dış ölçülerine rağmen, yenilikçi aile şirketi SCHUNK tarafından sunulan tutucu muazzam bir tutma strokları sunabilmektedir. Kendisinden hacim ve ağırlıkça 2 kat olan klasik eş merkezli tutucular ile karşılaştırıldığında, daha fazla bir sıkma kuvveti sağlayabilmektedir. 2300 N sıkma kuvveti ve 11,8 kg (Sürtünme katsayısının µ = 0.1 olarak hesaplandığı durumlarda) taşıyabileceği iş parçası ağırlık kapasitesi ile 2 kat daha fazla bir güvenlik faktörü sağlayabilmektedir. Daha büyük çaplı iş parçaları veya özel uygulamalar için, uzunluk ve 3 döner kolların oryantasyonu ve bunun yanında uzunluk ve şekli ayrı ayrı ayarlanabilen parmak yapılarına sahiptir. Bununla birlikte tutucular manyetik alan sensörleri yada indüktif sensörler ile güvenli bir şekilde izlenebilinir. Sahip olduğu farklı çaptaki iş parçalarını tutma kabiliyeti ile özellikle makina yükleme ve boşaltma veya döküm malzemelerinin taşınması işlemlerinde yüksek verimlilik sağlanır.

 

SCHUNK ürün grubu içinde yer alan tüm tutucu ve otomasyon ekipmanları ile ilgili daha fazla bilgiyi www.schunk.com.tr internet adresinde bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir