E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Ürdün Prensi ICSG’de Ekonomik İş Birliği Başlatıyor

Ümit Doğay Arınc-Ürdün Prensi_1024x686

Akıllı şebekeler; tedarikçi ve tüketici arasında karşılıklı elektronik iletişimin sağlanması amacıyla akıllı sayaç ve izleme sistemlerinin elektrik şebekelerine eklenerek kullanıcı güvenliğinin sağlanması gereken bir sistem. Enerji kayıplarını önleyerek ihtiyacı karşılamak, sistemlerde oluşan teknik arızaların hemen giderilmesini sağlamak akıllı şebeke sistemlerini uygulamak ile mümkün. Tüm bu gelişmeler doğrultusunda düzenlenecek olan  ICSG 4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongresi Uluslararası platformda sektör liderlerini Türkiye ‘de bir araya getirecek. Bu kapsamda ilk kez Türkiye’ye gelecek olan  Ürdün Prensi  Assem Bin Nayef ICGS ile ekonomik iş birliklerini başlatacak.

Uluslararası enerji zirvesi’nden türkiye’ye

UGETAM Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda “Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre” Başkanı Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç ,Uluslararası Ürdün Enerji Zirve’si için Ürdün Prensi Assem Bin Nayef’in davetlisi olarak enerji sektörünün önemli buluşma noktası olan, Başkent Amman’da gerçekleşen “International Jordan Energy Summit 2015 ” (JIRES 2015) zirvesine katıldı.
Üç günlük zirve boyunca; Prens Assem Bin Nayef ve Arap Yenilenebilir Enerji Komisyonu (AREC) Başkanı Mohammed Al Taani başta olmak üzere üst düzey bürokratlar ve enerji sektörü yöneticileri ile ikili görüşmelerde bulunarak UGETAM AŞ’nin faaliyet alanlarından; eğitim, belgelendirme, teknolojik hizmetler, denetim, muayene ve yenilenebilir enerji konuları ile bilgilendirmede bulundu. UGETAM İstanbul merkez olmak üzere 3 bin
kilometre yarıçaplı daire içinde bulunan bütün ülkelerin doğalgaz eğitimi ve doğalgaz cihazları test-sertifikasyon hizmetlerini karşılıyor. UGETAM aynı zamanda Ortadoğu, Balkanlar ve
Kuzey Afrika’daki enerji altyapı ihtiyacı ve donanımını karşılamak konusunda
merkezi rol üstleniyor ve bu bölgede bir eşi benzerinin olmaması ile dikkat çekiyor.

Akıllı şebekelerde en önemli adım ıcsg 2016

Akıllı şebeke ve şehir sistemleri doğrultusunda düzenlenecek ICSG 2016, akıllı ulaşım sistem araştırmacıları, uygulayıcıları, geliştiricileri ve kullanıcıları için üstün fikirleri ve üst düzey teknoloji ürünlerini tartışmak ve keşfetmek, teknikleri, araçları ve deneyimleri paylaşmak için uluslararası önemli bir platform.
20-21 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı”na, Ürdün Prensi Sayın Assem Bin Nayef ‘in katılacağını açıklaması, iki ülke arasındaki ticaret hacmini geliştirmek açısından önemli bir adım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir