E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

NSK Ürünleri Agritechnica 2015’te Görücüye Çıkıyor

nsk-Agri-Disk-Hub_302x269

 

Agritechnica 2015 (Hannover, 10-14 Kasım) ziyaretçileri, tarım sektörü için özel olarak tasarlanan NSK rulmanlarının lansmanına şahit olacak. NSK standının odak noktası, kompakt diskli tırmıklar, tohum ekme makineleri ve şerit halinde toprak işleyen makineler gibi toprak işleme makinelerinde kullanılan kuruluma hazır “Agri Disk Poyraları” olacak.

 

Agri Disk Poyraları, çok yüksek radyal ve eksenel yükleri emebilen çift sıralı eğik bilyalı rulmanlardan oluşuyor. Örneğin; üniteler, bir flanş aracılığı ile doğrudan ve kolayca diskarolara takılabiliyor.

Agri Disk Poyralarının sağlam tasarımının en temel özelliği, bu ünitelerin kullanıldığı zorlu ortamlarla baş edebilmesi. Mesela, toprakta bulunan kayaların neden olduğu ani şok yükleri, toprak sürme ekipmanının hareket yönü ile olan açısından dolayı, yüksek eksenel yükler oluşturuyor. Ayrıca, toz gibi aşındırıcı malzemeler ile su ve gübre nedeniyle oluşan korozyon, geleneksel rulmanlarda problemlemlere yol açıyor. Buna karşın Agri Disk Poyralarının hizmet ömrü son derece uzun. Tarımsal uygulamalarda ciddi mekanik gerilime maruz kalmaları durumunda bile bakım gerektirmeden uzun süre hizmet verebiliyorlar.

Agri Disk Poyralarının performansına katkıda bulunan tasarım yenilikleri arasında, makine veya ekipmanın gübre gibi maddelerle temas etmesi ve yüksek basınçlı jetler kullanılarak temizlenmesi durumunda bile rulmanın iç kısmına (bakınız: resim) aşındırıcı toz ve nemin sızmasını engelleyen oldukça etkili bir kaset keçe bulunuyor. Buna ilave olarak, rulmanların yeniden yağlanmaya ihtiyacı olmaması sebebiyle toprağa yağ sızıntısı veya dökülmesi riski bulunmuyor.

Agri Disk Göbekleri, NSK’nin Ulm yakınında bulunan Munderkingen’deki Neuweg tesisinde üretiliyor. Tesis, 1954 yılında kurulduğunda sınıfının lideri bir tarım makineleri üreticisi tarafından işletiliyordu.1990 yılında ise NSK tesisi devraldı. Tarım ekipmanları için rulmanların üretiminde 60 yılı aşkın deneyime sahip olan bu modern ve oldukça esnek tesiste aynı zamanda müşteri ihtiyaçları doğrultusunda az miktarda özel veya modifiye edilmiş ünitelerin de üretimi yapılabiliyor.

400-800 mm disk çaplarında mevcut olan Agri Disk Poyraları, NSK’nın Salon 17’deki Stant C 44’de yer alacağı Agritechnica 2015’in odak noktası olacak. NSK standında ayrıca, saygın tarım makineleri üreticileri ile birlikte ve onlar için geliştirilmiş diğer rulman tipleri de yer alacak. Bunlar: biçer döverler için takılmaya hazır kasnak rulmanları, tohum ekme makineleri için dört noktalı rulmanlar ve toprak işleme makinelerinin çeşitli makaralarında kullanılmak için ideal olan ekstra genişlikteki çift sıralı eğik bilyalı rulmanlar.

Agritechnica 2015’da NSK: Salon 17, Stant C 44

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir