E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Merkez Çelik A.Ş Desteğiyle, Üniversite Sanayi İş Birliği Hayata Geçiyor

1448007266_Merkez_Celik_Panel_Gorsel__1__404x269

Boydak Holding çatısı altında oturma grubu, kanepe, koltuk takımları, baza ve endüstriyel ürün üretimi gibi yarı mamulleri de üreten Merkez Çelik, üniversite sanayi işbirliğini hayata geçiriyor. Merkez Çelik A.Ş ve Erciyes Üniversitesi’nin beraber gerçekleştireceği 9’uncu Analist Öğrenci Programı’nın ilk adımı olan Analist Öğrenci Programı Paneli Kayseri’de tamamlandı.

 

Üniversite ve sanayi işbirliğiyle proje ve iş destek programı olarak hayata geçen ve bu yıl 9’uncu kez düzenlenen Analist Öğrenci Programı’nın ilk adımı olan Analist Öğrenci Programı Paneli, Merkez Çelik A.Ş ve Erciyes Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirildi. Analist Öğrenci Programı’nın ilk adımı olan Analist Öğrenci Programı Paneli, 3 Kasım 2015 tarihinde Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştirildi.

 
Panel kapsamında; Eğitim ve Gelişim Müdürü Haşim Selçuk, Eğitim ve Gelişim Uzmanı Elif İlbeği Özkatar, Teknoloji ve Sistemleri Geliştirme Uzman Yrd. Elektrik-Elektronik Mühendisi Engin Gülgör, Mobilya Uzman Yrd. Makine Mühendisi Emre Aydoğaner, Erciyes Üniversitesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kenan Danışman ve Prof. Dr. Şahin Yıldırım, Prof. Dr. Necdet Altuntop öğrencilerle 9’uncu Analist Öğrenci Programı’nın detaylarını ve öğrencilerin bu program ile neler kazanabileceğini katılımcılara aktardı.

 
Analist Öğrenci Programı mezun olmadan adaylara iş hayatını izleme şansı tanıyor.
Panel ile Analist Öğrenci Programı hakkında bilgi alan öğrenciler 13 Kasım 2015 tarihine kadar programa başvuru yapabilecekler. Başvuru yapan tüm adaylar genel yetenek ve İngilizce sınavının ardından mülakata tabii tutulacak. Analist Öğrenci Programı 1 Aralık 2015 tarihinde başlayacak.
Programa katılan öğrenciler haftada bir gün, ayda 4 gün olmak üzere Merkez Çelik fabrikasında bağlı bulundukları bölümlerde proje çalışmaları hayata geçirecek. Program süresince öğrenciler çalışmaları karşılığında hem ücret hem de sigortadan faydalanabilecek. Analist Öğrenci Programı’nın ana amacı, öğrencilere mezun olmadan iş hayatını görme imkânı sağlamak, aynı zamanda yapmış olduğu proje çalışmalarında başarılı, istekli olanları da program sonunda Merkez Çelik bünyesinde istihdam etmek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir