E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Hollandalı robotlar İzmir Fuarı’nda

1454621583_Lely_Astronaut_A4_15

11 – 14 Şubat 2016 yılında yeni “Fuar İzmir” binalarında Türkiye’nin en büyük tarım ve hayvancılık fuarı olan Agroexpo 11. kez düzenleniyor. 8 Hol, 110.000 m2 kapalı alanda sektöre hizmet verecek olan Agroexpo Eurasia 2016 1400 firmayı 230.000 ziyaretçiyle buluşturmayı hedeflemektedir. Dünya’nın ilk süt sağım robotunu üretmiş olan Dev kuruluş Hollandalı Lely, tarım ve hayvancılık alanındaki en teknolojik ve sağlıklı ürünlerini bu fuarda sergileyecek.

Çiftliklerdeki hayvanların ve verdikleri sütlerin tüm değerlerini en son teknoloji ile ölçen ve bu ölçümlerini çiftçiye yine en son teknolojiyi kullanarak ulaştıran sistemleri sayesinde, çiftlikteki hayvanların verimliliğinin artmasının yanı sıra, hastalıkları ve diğer sağlık sorunlarını da kusursuz bir şekilde takip eden sistemler sayesinde, hayvanların sağlığı da kontrol altında tutuluyor.

Tarım ve hayvancılık sektörü için kazançlı ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışan ve yer aldığı pazarlarda sektöre öncülük eden Hollanda’lı Lely firması, hayvancılığın ve özellikle süt sığırcılığının giderek gelişmekte olduğu Türkiye pazarına da girme kararı almış ve bu amaçla 2012 yılında Türkiye’de yerleşik Lely Orient organizasyonu oluşturmuştur.

Bu organizasyonun amacı, Lely’nin 65 yılı aşkın bir süredir “Tarladan Bardağa” konsepti çerçevesinde pazara sunduğu hasat makinaları, mucidi olduğu ve çiftçiler tarafından 20. yüzyılın icadı olarak kabul edilen Süt Sağım Robotu ve yemleme çözümlerini içeren geniş ürün yelpazesini ve satış sonrası hizmetlerdeki yüksek hizmet kalitesini Türkiye’ye taşımak ve sektörde benzeri olmayan bir dağıtım ağı modelini “Lely Center” konsepti adı altında yerleştirmektir.

Tamamen Lely markasına adanmış olarak faaliyet gösteren Lely Center’lar prensip olarak müşterilerine en fazla 2 saatlik uzaklıkta yer almakta, “satış”, “teknik servis” ve “çiftlik yönetim desteği” konusunda eğitimli ve sertifikalı kadroları ile 7/24 hizmet vermektedirler.
Lely Orient organizasyonu, Türkiye’de halen 4 ana franchise altında 8 adet Lely Center ile hizmet vermekte olup, 2016 yılı itibarı ile Yunanistan pazarına da destek sağlamaya başlamıştır.

Lely, Türkiye pazarına girişinden bu yana sürdürdüğü pazar lideri konumunu devam ettirmenin yanı sıra Türkiye’de süt hayvancılığı konusunda, Türk çitçisi ve bu sektöre adım atmak isteyen yatırımcılar için en karlı süt sağım çözümlerini oluşturmak misyonunu da yüklenmiş bulunmaktadır.

Lely ürünleri 11. Agroexpo fuarında Hol A-213A no’lu standda sergilenecek ve ürünler hakkında detaylı bilgi alınabilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir