E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Hassas konik planet redüktörü ve özel redüktörler

Değişim her zaman biraz da risk ifade eder. Ama Neugart böyle bir değişimin üstesinden çok farklı bir şekilde geldi. O zamana dek yağ düzeyi ölçüm cihazları üreten firma yaklaşık 50 yıl önce tamamen farklı bir istikamete yöneldiğinde, bu karar şirketin ayakta kalmasını sağlayan bir değişim oldu. Şirketin kendi icadı olan ölçüm cihazlarının fiyatları o zamanlar son derece hızlı ve kuvvetli bir düşüş yaşamış, yeni bir temel ürün bulunması kaçınılmaz olmuştu. Şirketin bu şartlar altında bulduğu ürün planet redüktör, şirkete bugün de şekil veren ürün olma özelliğini devam ettiriyor. Planet redüktör, endüstriyel üretimde de eşsiz ve benzersiz bir ürün yapmanın mümkün olduğunu bugün de kanıtlamaya devam ediyor.

Neugart firmasında seri redüktör üretiminin temel taşı 40 yıl önce yerleştirildi. Bugün Almanya’nın güneyinde Baden bölgesinde yer alan şirket daha önceleri saat, tıraş makinesi ve son olarak ta yağ düzeyi ölçüm cihazı üretiyordu. Birçok başka imalatçının

buy cheap kamagra online

, Baden-Württemberg eyaletinde geliştirilen ürünlerin patent koruma süresi dolduktan sonra bu ürünleri neredeyse birebir kopyalayarak üretmeleri nedeniyle şirketin verimli bir üretim yapması imkânsız hale gelmişti.

Şirket yine de bu durumdan ders çıkarmasını bildi. Firmanın bugün ürettiği ürünler artık benzersiz. Neugart akıllı üretim koşulları sayesinde sıradan endüstri ürünlerinden hemen ayrılacak düzeyde ürünler üretmektedir. Matthias Herr, “Standart Economy alanında ortalama sipariş yüzdesi 1 ile 15 oranında” diyor. Bugünkü Business Development Müdürü, şirketin kurucusu Georg Neugart’ın torunlarındandır. 1928 yılında kurulan şirketin idaresini şu anda dördüncü nesil devralmıştır; şirket bugün hâlâ Herr ve Neugart Aileleri tarafından yönetilmektedir.

Şirketin Freiburg kentine yarım saat uzaklıkta bulunan modern üretim fabrikaları tamamen şirketin öz kaynaklarıyla kurulmuştur. Şirketin modüler bir yapıyla oluşturulan ürün portföyü müşterilerinin özel isteklerine eksiksiz bir güvenilirlikle cevap vermektedir. Kalite güvencesi, verimli üretim ve esnek imalat koşulları şirketin üzerine kurulduğu üç temel ayaktır. Planet redüktörler yüksek performanslı, verimli ve yenilikçidir. Neugart yeni ürün geliştirme fikirleri konusunda da öncü konumunu korumaktadır.

Tıpkı, dünyada 3-A RPSQC sertifikası ile onaylanmış ilk Hygienic Design planet redüktörü olan HLAE redüktörünü geliştirerek bunu gösterdiği gibi. Redüktörün kalitesi, ilaç ve gıda maddeleri işleme sanayilerinin son derece yüksek hijyenik beklentilerine verdiği tutarlı bir cevaptır. Hâttâ bu redüktör daha fazlasını da yerine getirmektedir. HLAE serisi, piyasadaki mevcut olan hijyen yönetmeliklerinin daha da ötesine geçmektedir. Şirket aynı zamanda kendi iç süreçlerini de büyük bir hassasiyetle takip etmektedir. Sürekli yeni yöntemler araştırarak hedefe daha yüksek verimlilikle ulaşmak için çalışmaktadır. Çalışanları iyileştirme süreçlerine dâhil etmekte, çalışanlardan gelen önerileri takdirle değerlendirmektedir.

Modüler redüktör yapısının temelini Economy serisinin PLE redüktörleri oluşturmaktadır. Neugart bu temel üzerinde farklı yapı tarzlarında farklı flanş formları olan redüktörler geliştirmiştir. Bunlar arasında özel kompaktlığa sahip flanşlı redüktörler ve konik redüktörler bulunmaktadır. Bunların modüler sistemi müşterilerin özel ihtiyaçlarına cevap vermeyi mümkün kılar.

Hassas serinin yüksek performanslı redüktörleri biraz daha fazlasını da sunmaktadır. Bunlar son derece sessiz, torkta son derece yüksek performanslı, olağanüstü dayanıklı ve yüksek burulma dayanımlıdır. Yüksek hassaslıktaki redüktörlerin boşluk oranı son derece düşüktür ve senkronizasyonu optimum düzeydedir.

Tanınmış birçok makine imalatçısı ve tesisat mühendisliği şirketleri Neugart redüktör çözümlerini tercih etmektedir. İster takım makineleri veya enjeksiyon kalıplama makineleri, ister ambalaj, matbaa, tekstil makineleri olsun, Neugart’ın planet redüktörleri yenilikçi tahrik elemanları olarak birçok farklı branşta ilk tercih edilen redüktörlerdir. Hatta bu makinelerin bazılarını Neugart kendi üretim makinelerinde kullanmaktadır.

Neugart bugün güvenilir ürünleriyle dünya çapında başarılara imza atmaktadır. Kara Ormanlar’da aslında konut olarak kullanılan bir binada kurulan küçük bir atölyeden bugün faaliyetlerini uluslararası düzeyde sürdüren, 500’ü Almanya’nın Kara Ormanlar bölgesinde olmak üzere ABD, Çin, İtalya, Türkiye, Brezilya ve Fransa’da toplam 600 çalışanı bulunan orta ölçekli bir firma oluşmuştur. Pazarlama şubeleriyle birlikte Neugart bugün dünyanın 20’den fazla ülkesinde temsil edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir