E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Frezeleme için yeni sönümlenmiş adaptörler karşınızda

Sandvik Coromant Silent Tools® proses güvenliğini ve verimliliği iyileştiriyor

 

Sandvik Coromant Silent Tools®’u yeni bir sönümlenmiş frezeleme adaptörleri yelpazesiyle genişletiyor

Sandvik Coromant’ın ürettiği Silent Tools® takım tutucu ailesi artık yeni bir sönümlenmiş frezeleme adaptörleri yelpazesinin tanıtılmasıyla genişletildi.

Günümüzde sayısız parça ve tezgah kurulumu ters veya ulaşması güç özelliklere erişmek için uzun takım montajları gerektirmektedir. Burada, doğal titreşim riski, yavaş işlemeye ya da sönümlenmiş takımlara ihtiyaç duyulmasına yol açacak şekilde yüksektir. Sönümleme işleminin belirli bir uzunluğun üzerinde, 3:1 çap oranına kadar her zaman faydalı olduğu ise belgelenmiştir.

Yalnızca sorun çözücü değil
Tüm işlemler – frezeleme, delik işleme, tornalama ve delik açma – için kullanılan Silent Tools, yalnızca titreşime ve çatlamaya çözüm olmak dışında, işleme oranlarının ve verimliliğin artırılmasını sağlayan proses güvenliğinde de artış sağlamaktadır. Aslında, yeni sönümlenmiş frezeleme adaptörlerinde, en az yüzde 50 oranındaki verimlilik kazançları, en kısa adaptör uzunluğu (4xD) için ve en büyük uzunluğun (8xD) yüzde 300’üne kadar öngörülür.

Tüm yaygın takım tezgahı arabirimleri için uygun olan adaptör bağlamaları, gerekli erişim uzunluklarına ulaşmak amacıyla modüler yapıdadır (Coromant Capto® ile). (HSK bağlama adaptörleri de standart olarak mevcuttur). Bu sönümlenmiş frezeleme adaptörleri; yüzey frezeleme, kenar frezeleme, cep oluşturma, oluk frezeleme, açılı frezeleme ve dairesel ya da helisel enterpolasyonu içeren titreşim önleyici işleme uygulamaları için kullanılabilir. Ayrıca artan proses güvenliği takım ömrünü, hassasiyeti ve ince yüzey işlemesini iyileştirir.

Benzersiz teknoloji
Neredeyse tüm malzemelerde kullanılmak için tasarlanan frezeleme adaptörleri, benzersiz Silent Tools sönümleme teknolojisini içermektedir. Bunlar dinamik olarak optimize edilmiş olup kısa adaptörler için 10.000 dev./dk.’ya, uzun adaptörler için ise 7.000 dev./dk.’ya kadar olan büyük bir mil hızı aralığında geniş işlevsellik sunar.

Önemli bir nokta, tüm Silent Tools ailesinin yalnızca uzun kullanma mesafelerine yönelik olmadığını, aynı zamanda titreşim beklenen kısa erişimli işler için de faydalı olabileceğini kabul etmektir. Daha yüksek verimlilik ve daha az sayıda ıskarta, dikkate değer miktarda tasarruf elde etmeyi ve parça başına daha düşük maliyet elde etmenizi sağlar.

Bu haberi bilgisayar veya cep telefonunuza indirmek için tıklayınız>>

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir