E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Burulmaya karşı esnek kaplinler

Burulmaya karşı esnek kaplinler, kendini kanıtlamış makina ekipmanları olarak uzun bir süredir çok çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Yıllar içinde daha iyi bir performans ihtiyacı ve kaplinlerde  yüksek kalite talepleri sürekli olarak arttı. Sonuç olarak standart elastomer malzemeler genellikle limitlerine ulaştı ve özel komponentler kullanımı ile daha yüksek parametrelerle buluşma ihtiyacı oluştu.

1967 yılından bu güne KTR Kaplin tekniği firması yıldız kaplin tipi olarak ROTEX’i  öneriyor ki Rotex bu gün tüm dünyada en geniş kullanım alanına sahip kaplin tipidir. Bu kaplin tipi karakteri gereği küçük hacimsel ölçülerde, düşük ağırlık ve düşük atalet momenti  ile birlikte yüksek tork aktarımı sağlamaktadır. Hassas ve tamamı işlenmiş yüzeyleri çalışma karakterini pozitif yönde etkilerken önemli ölçüde  servis ömrünüde artırmaktadır. Rotex kaplin burulma yönünde vibrasyon azaltarak güç kompartımanı kaynaklı düzensiz çalışmalara karşı makinaların mekanik anlamdaki  sigorta görevini üstlenir.

Neden yeni bir malzeme kullanıldı?

Genellikle çevre koşulları dişli kutuları, pompalar vb.. uygulamalarda önceden kesin olarak bilinmeyen  faktördür. Bununla birlikte mevcut ve onaylanmış elastomer malzemeler çeşitli sebeplerle limitlerine ulaşmış durumdadırlar. PEEK malzemeden veya diğer özel malzemelerden üretilmiş olan  yıldız kaplinler genellikle zorlu ortam koşullarında sıklıkla kullanılırlar. Bu çözüm sadece daha fazla maliyet demek değildir. Aynı zamanda şok azaltma, deplasman gibi özelliklerdede dezavantaj demektir. Fakat KTR şimdi müşterilerine standart malzeme ile  aynı fiyata T-PUR ile bu çözümleri sunuyor. Yenilikçi yıldız malzemesi ile tahrik sistemlerinde  değişken hızlar, ters yönlü çalışmalar ve yüksek sıcaklık uygulamalarında da verimli çalışma imkanı sunuyor.

Devamı için TIKLAYINIZ>>

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir