E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yeni Genel Müdürü Steven Young

Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yeni Genel Müdürü Steven Young

 

Dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet sağlayıcılarından
Bosch’un Türkiye Temsilcisi ve Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Hermann Butz, görevini 1 Temmuz itibariyle halen Bosch Rexroth Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Steven Young’a devrediyor.

2007 yılında Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü görevine getirilen, 2009’da ise Ticari Direktör sorumluluğunu da üstlenen Butz’un görev yaptığı dönemde, Bosch Türkiye hem yatırım hem de istihdam anlamında önemli gelişmeler sağladı.

 

Hermann Butz 1 Temmuz 2011 itibariyle, Çek Cumhuriyeti Jihlava Dizel Enjeksiyon Sistemleri fabrikasında Kıdemli Başkan Yardımcısı – Ticari Genel Müdür görevini üstlenecektir. Türkiye’yi çok sevdiğini her fırsatta dile getiren Butz, Bosch bayrağını ülkemizde emin ellere teslim etmekten dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

 

1 Temmuz 2011 itibarıyla Bosch Türkiye Temsilciliği ve Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerini üstlenecek olan Steven Young, Bosch Türkiye’nin başarılarını daha da ileri taşıyacağını vurguladı. Young, “Bu görevde olduğum sürece Bosch Türkiye’de yeni başarılara imza atacağız. Hedefimiz, iyi olanı daha da ileri götürmek” dedi.

 

Steven Young, Bosch Türkiye Temsilciliği ve Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra Bosch Rexroth Otomasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.’deki Genel Müdürlük görevine de devam edecek.

 

Steven Young kimdir?

1964 doğumlu olan Bosch Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Steven Young, Avustralya’nın Wollongong Üniversitesi’ndeki mühendislik fakültesinden mezun olduktan sonra, Sidney Teknoloji Üniversitesi’nde ve ardından Avustralya Yöneticilik Enstitüsü’nde eğitimine devam etti. Young’ın Avustralya Deakin Üniversitesi’nden ‘Yönetim’ alanında lisansüstü derecesi bulunuyor.

 

Steven Young, 1988 yılında Avustralya Mannesmann’da özel proje mühendisi olarak başladığı kariyerini, 1994 yılına kadar aynı şirkette çeşitli pozisyonlarda üstlendiği görevlerle sürdürdü.

 

1994 yılında Mannesman Rexroth’un Almanya’daki merkezinde göreve başlayan Young, 1995 yılında yine aynı şirket bünyesinde Türkiye’de çalışmaya başladı. 2001 yılında Bosch ve Rexroth birleşmesinin ardından Bosch Rexroth Sanayi Otomasyon A.Ş. Genel Müdürü oldu.

 

Günümüze kadar bu görevini başarıyla sürdüren ve Rexroth bünyesinde stratejik ilklere imza atan Steven Young, 1 Temmuz 2011 itibariyle yeni görevini devralırken  vizyonunu, Bosch adına “sürdürülebilir kalkınma yaklaşımı çerçevesinde gelecek odaklı ve yenilikçi çözümlerle her zaman tercih edilen marka ve vazgeçilmez iş ortağı olmak” şeklinde  açıklıyor.

 

Türkiye’de AKDER (Akışkan Gücü Derneği), AHK (Türk Alman Sanayi ve Ticaret Odası), ENOSAD (Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği), TAYSAD (Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği), MİB (Makine İmalatçıları Birliği), İSO, İTO ve Kocaeli Sanayi Odası üyesi olan Young, İngilizce, Türkçe ve Almanca biliyor.

 

Steven Young, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir