E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

2016’da Yeni Fabrikasıyla Büyüme İvmesini Sürdürecek

1454403247_Teksan__Tigem_Uygulama_G__rseli_1024x477
Yeni logosu ve yenilenen kurumsal kimliği ile 2016 yılına hızlı bir giriş yapan Teksan, Kocaeli Serbest Bölge’de devreye alacağı yeni fabrikası ve Türkiye’de bir ilk olan hibrit teknolojili jeneratör seti ile 2016 yılında enerji sektöründe büyük bir dönüşüme imza atacak. Ekonomik ve siyasi koşulların tüm sektörleri zorladığı 2015 yılını yüzde 38 büyüme ile tamamlayan Teksan, yeni yılda üretim, satış ve ihracatını katlamaya hazırlanıyor.

Kesintisiz enerji sektöründe 22 yıldır yenilikçi çözümleri ile hizmet veren Teksan, tüm olumsuzluklara rağmen büyüme ivmesini sürdürdü ve 2015 yılını yüzde 38 büyüme ile kapattı. Logo ve kurumsal kimliğinde yaptığı değişiklikle yeni yıla başlayan Teksan, 2016’yı büyüme ve yenilenme yılı ilan etti.

Dizel, doğalgaz ve biyogaz ile çalışan jeneratör setlerinden kojenerasyon ve trijenerasyon çözümlerine kadar farklı ürün gruplarına sahip olan Teksan’ın 2015 yılındaki büyümesinde ihracat önemli bir yer tuttu. 120’den fazla ülkeye 38 milyon Euro’yu geçen ihracat gerçekleştiren şirketin 2015 yılındaki başlıca pazarları: Irak, Kazakistan, Cezayir, Mısır ve Azerbaycan olarak sıralandı.

Enerjiye duyulan ihtiyaca bağlı olarak kesintisiz güç sağlayan jeneratörlerin her geçen gün daha fazla önem kazandığını ve pazarın büyümesini hızlandırdığını belirten Teksan Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Burak Başeğmezler, “Bu büyümede hem iç pazar hem de yeniden yapılanma sürecindeki ülkelerin ihtiyaçları önemli rol oynadı. Jeneratör sektörünün gelecekte de büyüme ivmesini koruyacağını söyleyebiliriz. Kentsel dönüşümü de kapsayan hızlı kentleşme, dijitalleşmenin artması, teknolojik gelişmeler ve komşu ülkelerdeki yeniden yapılanmanın doğurduğu ihtiyaç gibi faktörler sektörümüzün gelecek yapılanmasında önemli rol oynuyor” dedi.
Teksan’ın 2015 yılında son yıllardaki istikrarlı büyüme çizgisini sürdürdüğünü ve sektörün üzerinde büyüme rakamlarına ulaştığını vurgulayan Burak Başeğmezler, “2015 yılında yüzde 38 büyüdük ve konsolide ciromuz 299 milyon TL’ye yükseldi. Şirketimiz açısından 2015 yılının en önemli gelişmelerini, büyüme rakamlarımıza ek olarak yeni fabrika yatırımımız, Türkiye’nin Ar-Ge’ye en fazla yatırım yapan şirketleri arasında 136. sıraya yükselmemiz ve Türkiye’nin ilk hibrit jeneratör seti projesini hayata geçirmemiz olarak belirtebiliriz” diyerek açıklamalarına devam etti.

İstanbul Sancaktepe’de 20 bin metrekare alan üzerine kurulu fabrikalarında yıllık 5-6 bin adet jeneratör üretimi yaptıklarını söyleyen Burak Başeğmezler, “2016 yılının ilk yarısında Kocaeli Serbest Bölge’de ikinci fabrikamızı devreye almayı ve böylece yıllık üretim kapasitemizi üç katına çıkarmayı hedefliyoruz. Buna bağlı olarak satışlarımız, pazar payımız ve ihracatımızda da önemli oranda artış bekliyoruz. Kocaeli fabrikamız tamamlandığında Türkiye’nin alanında aktif en büyük jeneratör üretim tesisi olacak. Yenilikçi ürünler geliştirmek için Ar-Ge’ye yaptığımız yatırımların son örneği olan hibrit jeneratör setlerimizin hem Türkiye hem de yurtdışında tanıtımı 2016 yılında odaklanacağımız konuların başında geliyor. Ayrıca ihracat pazarlarımızı genişletmek de bir diğer gündem konumuz. Sektördeki güçlü ve öncü konumumuzu koruyarak yenilikçi ürün ve teknolojiler geliştirmeye odaklanacağız. Bu doğrultuda Ar-Ge ve inovasyona yaptığımız yatırımlar da devam edecek” diyerek sözlerini bitirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir